Turkey - DJI
152271 369 2017-1-16
Uploading and Loding Picture ...(0/1)
o(^-^)o
Algan
lvl.4
Flight distance : 116302 ft
Turkey

T1000 Posted at 2017-2-14 04:32
Ben de Londra'dan katiliyorum arkadaslar, Turkiye'de dron kullanmak icin herhangi bir kayit ya da tescil islemi yaptirmak gerekiyor mu acaba?

selamlar, ben londraya geleceğim. orada özel bir kural var mı? bir de uçuracak alan var mı hiç?
2017-7-23
Use props
T1000
lvl.1
United Kingdom

Algan Posted at 2017-7-23 09:22
selamlar, ben londraya geleceğim. orada özel bir kural var mı? bir de uçuracak alan var mı hiç?

Selamlar, henuz resmi bir kural yok ama yakinda gelecek. Bir site var kayit etmek icin ama resmi bir site degil. Site su: http://dronereg.co.uk/registration/

Londra'da bir cok ulusal parklar var, gunesli ve ruzgarsiz bir havada gayet de guzel ucurursun
2017-8-7
Use props
Algan
lvl.4
Turkey

T1000 Posted at 2017-8-7 07:22
Selamlar, henuz resmi bir kural yok ama yakinda gelecek. Bir site var kayit etmek icin ama resmi bir site degil. Site su: http://dronereg.co.uk/registration/

Londra'da bir cok ulusal parklar var, gunesli ve ruzgarsiz bir havada gayet de guzel ucurursun

teşekkürler bilgi için. uçus serbestliği konusunda dji ın NFZ haritası bildiğim kadar güncel.
2017-8-8
Use props
Rudithus
New
Turkey

Herkese merhaba, İstanbul'da Mavic pro ile katılıyorum.

Bugün bir arkadaşım cihazı duvara çarparak düşürdü. Görebildiğim kadar bir servoda ve gimball de arıza var. Tamir için ne önerirsiniz? İstanbul içinde bir çok mağaza tamir hizmeti sunuyor anladığım kadarıyla ama hangisine güvensem bilemedim.

Teşekkürler.
2017-8-14
Use props
ogg 7
New
Flight distance : 456 ft
Turkey

Kayıp - mavic
Arkadaşlar selam, 6 aydır yaklaşık mavic kullanıcısıyım, dün ilk defa Boğaz'da uçuş yaptım ancak Beylerbeyi sarayı civarında sinyal kesildi ve gohome zannedersem işe yaramadı ya de gelirken ben 30 mt den dön dediğim için bir yere çarpıp düştü. Bilenler için sorum şu: şuan 3 farklı pozisyon alıyorum, kayıtlı son uçuş kaydımdaki en son yer. Find my drone uygulamasındaki yer (burası kalkış yaptığım home poin) neden burayı gösteriyor bilmiyorum. Ben de birden heycanlandım acaba geri buraya mı döndü diye, ama yoktu bana en umut veren ihtimal şu ki, drone haritasını açtığımda drone bir yerde gözüküyor, sanki going home sırasında bir yere çarpmış da düşmüş gibi, çünkü tam o dönüş rotasında. Ancak düştüğü yer tam Beylerbeyi sarayı ile yandaki askeriye arasında bir bölge, giriş yasak bakalım gündüz gözü tekrar şansımı deneyeceğim.
Özet olarak sizce haritada gözüken görüntü ona mı aittir??
2017-9-2
Use props
fansdc2e557d
lvl.1
Flight distance : 13668 ft
Turkey

Merhaba bangdoog dan djspark combo alsam egerki gümrüğe takılma ihtimali varmı turkiyeye
2017-9-2
Use props
fansc740eacb
lvl.1
Turkey

Merhaba

Dji mavic kullanıcısıyım. Son versiyonu cihaza yükledikten sonra programı çalıştırdıgımda fly-zone için yükşeme geldi. Yüklemeyi indirdi fakat cihaza kurma kısmına gelince %20 de takılıp kalıyor. Versiyon yüklemede hata olmuştur diye mavic son versiyonu tekrar yükledim. Kumandanın yazılımını tekrar yükledim ayrıca telefon programında hata olmuştur diye telefondan silip tekrar yükledim ama malesef yine fly-zone yüklemesinde %20 de takılıp kalıyor. Yardımcı olabilecek biri var mı. Biryerde hata mı yapıyorum. Tşk
2017-9-4
Use props
ryan1428
lvl.2
Turkey

I am retired and live in balcova, izmir. Worked at NATO back in 2005.
2017-9-10
Use props
ryan1428
lvl.2
Turkey

Just got my Spark. Stepping up a bit from my syma x5 and aosenma cgo35.  Having trouble activating it. Was using a samsung galaxy mega. The wifi works but the cell phone antenna broke. Basically its a wifi tablet now. i can connect to the drone and RC fine. Trying to activate .....start by connecting to the rc. start the process.  Then it says i have to connect to the internet. i connect to the internet but it still gives me the error of not being connected. Yes, internet is connected and working. I tried to scan the qr method. says the image is not clear. not true. any ideas?
2017-9-10
Use props
ibo
New
Turkey

Selam Herkese,

Bende DJI Spark ile drone dünyasına giriş yaptım.
2017-9-11
Use props
erkank
New
Flight distance : 866 ft
Turkey

Merhaba. Ben de Amerika'dan phantom 4 pro almistim ama ilk ucusunda hava guc kesip dustu. Heyecan maalesef 3.5dk surdu

Simdi DJI, degisim onayi verdi ama nasil gonderip geri alacagimi bilemedim.

Bir bilgisi olan var mi? Donuste gumruge takilacaktir degil mi?
2017-9-12
Use props
ryan1428
lvl.2
Turkey

my sparkis 300g. do i need register it?
2017-9-15
Use props
Tk TuzlaShipyar
New

Turkey

Merhabalar, dji phantom 4 sahibiyim.. Tesanede çekimler yapıp bunları sosyal medyalardan paylaşıyorum uzun bir zaman önce bir adet phantom 4 düşürdük... Yenisini aldık pro. Eski düşürdüğüm drone nun kumandasını yeni cihaza eşleştiremiyorum. Yardımcı olabilecek varmı
2017-9-22
Use props
marcelor
lvl.1
Turkey

Tk TuzlaShipyar Posted at 2017-9-22 01:08
Merhabalar, dji phantom 4 sahibiyim.. Tesanede çekimler yapıp bunları sosyal medyalardan paylaşıyorum uzun bir zaman önce bir adet phantom 4 düşürdük... Yenisini aldık pro. Eski düşürdüğüm drone nun kumandasını yeni cihaza eşleştiremiyorum. Yardımcı olabilecek varmı

şunu denedin mi hocam?
2017-9-26
Use props
marcelor
lvl.1
Turkey

ryan1428 Posted at 2017-9-15 06:01
my sparkis 300g. do i need register it?

no you dont need
2017-9-26
Use props
marcelor
lvl.1
Turkey

erkank Posted at 2017-9-12 10:49
Merhaba. Ben de Amerika'dan phantom 4 pro almistim ama ilk ucusunda hava guc kesip dustu. Heyecan maalesef 3.5dk surdu  

Simdi DJI, degisim onayi verdi ama nasil gonderip geri alacagimi bilemedim.

şimdiki kayıtlıysa ve gelecek olan içinde değişim belgesi alırsan dji dan derdini anlatabilirsin. ama bence en iyisi giden birini bulman
2017-9-26
Use props
ryan1428
lvl.2
Turkey

thank you
2017-9-26
Use props
sinanysl
lvl.1
Flight distance : 234131 ft
Turkey

Merhaba, mavic pro sahibiyim. İstanbul' da nerelerde ucus yapabiliyoruz? Hobi amacli her ucustan once izin almaya gerek var mı?
2017-9-29
Use props
fans05cb9289
New
Kyrgyzstan

gimbal sorunum var
2017-10-1
Use props
Algan
lvl.4
Turkey

sinanysl Posted at 2017-9-29 21:50
Merhaba, mavic pro sahibiyim. İstanbul' da nerelerde ucus yapabiliyoruz? Hobi amacli her ucustan once izin almaya gerek var mı?

yani ben genelde insandan uzakta uçuruyorum. birisi mal gibi polise derse uğraş dur. ohal den dolayı emniyet müdürlükleri falan yasak.

kumandayı tutanı bulmadıktan sonra bir sıkıntı olacağını sanmıyorum
2017-10-1
Use props
sinanysl
lvl.1
Flight distance : 234131 ft
Turkey

Algan Posted at 2017-10-1 22:00
yani ben genelde insandan uzakta uçuruyorum. birisi mal gibi polise derse uğraş dur. ohal den dolayı emniyet müdürlükleri falan yasak.

kumandayı tutanı bulmadıktan sonra bir sıkıntı olacağını sanmıyorum

Yanıt için teşekkürler, bir çok yorum var kafa karışıklığı oluyor. Valiliğin duyurularında olmayan yerde uçururken sorun yaşayanlar olmuş. Bu şekilde yorumlar var.
Mümkün olduğu kadar insandan uzak yerlerde dikkatli bir şekilde uçuracağız artık. Teşekkürler
2017-10-2
Use props
Tk TuzlaShipyar
New

Turkey

marcelor Posted at 2017-9-26 01:00
şunu denedin mi hocam?
https://www.youtube.com/watch?v=jPdlE_zKWYk

Evet bunu denedim. Muhtemelen eski kumandam önceki drone a entegre olduğu için yeni dronumu görmüyor. Eski kumandayı resetlemem lazım ama henüz yapabilmiş değilim. Birde remote signal week diyor bunu neden der. Kırmızı yanıyor uçuş gps alıyor sorun yok ama sol üst köşede trans. image week ve remote controle signal week yazıyor bazen.
2017-10-4
Use props
Korhan
New
Flight distance : 64580 ft
Turkey

Arkadaşlar merhaba,

P4 kullanıcısıyım. Tablet olarak ipad mini 4 kullanıyorum ancak yaklaşık bir iki ay önce daha önce güneşli günlerde anlık görüntü aktarımı sırasında fotoğrafta olduğu gibi siyah beyaz çizgiler halinde görüntü alıyorum. SD kart üzerinde ki orjinal görüntü de böyle bir problem yok tabiki. Belki basit bir problemdir ama çözemedim. Konu hakkında bilgisi olan var mıdır ?

Teşekkürler.

[img]https://forum11.djicdn.com/data/attachment/forum/%5Burl=https://hizliresim.com/1GvdrY%5D[/url][/img]
2017-10-9
Use props
Korhan
New
Flight distance : 64580 ft
Turkey

Korhan Posted at 2017-10-9 06:45
Arkadaşlar merhaba,

P4 kullanıcısıyım. Tablet olarak ipad mini 4 kullanıyorum ancak yaklaşık bir iki ay önce daha önce güneşli günlerde anlık görüntü aktarımı sırasında fotoğrafta olduğu gibi siyah beyaz çizgiler halinde görüntü alıyorum. SD kart üzerinde ki orjinal görüntü de böyle bir problem yok tabiki. Belki basit bir problemdir ama çözemedim. Konu hakkında bilgisi olan var mıdır ?

Over Exposure Warning açık olduğu için bu hatayı almışım arkadaşlar. Kapatınca problemim çözülmüş oldu.

İyi akşamlar.
2017-10-9
Use props
Algan
lvl.4
Turkey

Korhan Posted at 2017-10-9 07:25
Over Exposure Warning açık olduğu için bu hatayı almışım arkadaşlar. Kapatınca problemim çözülmüş oldu.

İyi akşamlar.

cevaplamaya vakit kalmamıs =)
2017-10-9
Use props
mfatih
New
Turkey

Merhaba Arkadaşlar ben de yeni Mavic kullanıcısıyım İstanbul Fatih teyim
2017-10-15
Use props
AKTAR
lvl.1
Turkey

fansc740eacb Posted at 2017-9-4 01:14
Merhaba

Dji mavic kullanıcısıyım. Son versiyonu cihaza yükledikten sonra programı çalıştırdıgımda fly-zone için yükşeme geldi. Yüklemeyi indirdi fakat cihaza kurma kısmına gelince %20 de takılıp kalıyor. Versiyon yüklemede hata olmuştur diye mavic son versiyonu tekrar yükledim. Kumandanın yazılımını tekrar yükledim ayrıca telefon programında hata olmuştur diye telefondan silip tekrar yükledim ama malesef yine fly-zone yüklemesinde %20 de takılıp kalıyor. Yardımcı olabilecek biri var mı. Biryerde hata mı yapıyorum. Tşk

Aynı sorunu ben de yaşadım.. Her türlü çözümü denedim ama olmadı..DJİ ile iletişime geçtim ama kendilerine yani taaa Singapura göndermem gerektiğini söylediler..
Sonradan anlaşıldı ki Core Board arızalanmış update esnasında..
Çok pahalıya mal oldu ama o keyif için vermek zorunda kaldım..
2017-10-18
Use props
Tefenni Bld
New
Turkey

Selam arkadaşlar.  2 ay önce bizde belediyede kullanmak üzere mavic pro aldık. 2 önceki güncellemeden sonra bağlantı sorunları olmaya başladı özellikle görüntü kopmaya başladı son güncellemden sonra ise görüntü komple gitti. ilk açılıştaki görüntüde donup kalıyor. yardımcı olabilecek varmı arkadaşlar. Yazılımı telden komple kaldırıp yeniden kurdum olmadı.
2017-11-25
Use props
fansd403f879
New
Turkey

Merhabalar, ben son sürümü yükledim kalibrasyonu yaptım fakat kumandaya bağlı ipad pro ya gelen ekran görüntüsünde donmma veya komple kamera görüntüsü siyah çıkıyor nasıl eski sürüme çevirebilirim veya başka çözümü varmı yardımcı olabilirmisiniz.
2017-11-28
Use props
SerdalDjiSpark
New

Turkey

Merhabalar bende Spark ile Drone ailesine katıldım.
Cihazı yurtdışındayken almıştım.İlk zamanlar cep telefonu ile kullanırken kumanda ile rahata erdim Kumanda gerçekten olmazsa olmaz bu cihaz için.
Keyfine vardıkça daha çok aksesuar vs bakmaya başladım. Kanat koruyucu el koruyucu vs derken (Önermiyorum uçuş süresini azaltıyor)
en son kumanda için tablet tutucu aldım. Ama henüz tablet almadım.
Evde İpad mini var fakat DJİ GO 4 yazılımı yüklenmiyor (Bu cihazla uyumlu değil uyarısı veriyor)
Bi tablet almayı planlıyorum.
hangisini öneririsiniz?
Bağlantıda sıkıntı yaşatmayacak (Kablolu bağlayacağım kumandaya)
2017-12-7
Use props
shahriyaraliyev
lvl.1
Flight distance : 1043 ft
Germany

merhaba arkadaslar ben almanyadan katiliyorum, phantom 4 pro bende. sigorta falan yaptirmam gereklimi acaba almanyada da? almancam yok yeniyim onun icin pek arastiramadim
2017-12-10
Use props
ali ipek
lvl.1
Turkey

Merhabalar arkadaşlar. Phantom 4 pro plus için pronun kumandasını deneyen varmı acaba. Pro plus a program yüklenmiyor yüklensede drınu görmesine dji izin vermediğş içşn pşx4d capture gibi programlar kullanılamıyor. Deyen varsa kullanımda bir skkıntı oluyormu yazabilirmi lütfen...
2018-1-13
Use props
fans5fc9ed89
lvl.1
Turkey

Rudithus Posted at 2017-8-14 21:58
Herkese merhaba, İstanbul'da Mavic pro ile katılıyorum.

Bugün bir arkadaşım cihazı duvara çarparak düşürdü. Görebildiğim kadar bir servoda ve gimball de arıza var. Tamir için ne önerirsiniz? İstanbul içinde bir çok mağaza tamir hizmeti sunuyor anladığım kadarıyla ama hangisine güvensem bilemedim.

Selamlar, istanbul avrupa yakasında karfo karacasulu mevcut, sirkeci bürsuna bırakabilirsiniz.
2018-1-18
Use props
fans5fc9ed89
lvl.1
Turkey

SerdalDjiSpark Posted at 2017-12-7 03:49
Merhabalar bende Spark ile Drone ailesine katıldım.
Cihazı yurtdışındayken almıştım.İlk zamanlar cep telefonu ile kullanırken kumanda ile rahata erdim  Kumanda gerçekten olmazsa olmaz bu cihaz için.
Keyfine vardıkça daha çok aksesuar vs bakmaya başladım. Kanat koruyucu el koruyucu vs derken (Önermiyorum uçuş süresini azaltıyor)

apple den şaşma
2018-1-18
Use props
fans5fc9ed89
lvl.1
Turkey

ali ipek Posted at 2018-1-13 22:59
Merhabalar arkadaşlar. Phantom 4 pro plus için pronun kumandasını deneyen varmı acaba. Pro plus a program yüklenmiyor yüklensede drınu görmesine dji izin vermediğş içşn pşx4d capture gibi programlar kullanılamıyor. Deyen varsa kullanımda bir skkıntı oluyormu yazabilirmi lütfen...

Tavsiyem kumandanızı GL300F ile değiştirip harici tablet bağlamanızdır.
2018-1-18
Use props
fans5fc9ed89
lvl.1
Turkey

fansd403f879 Posted at 2017-11-28 00:10
Merhabalar, ben son sürümü yükledim kalibrasyonu yaptım fakat kumandaya bağlı ipad pro ya gelen ekran görüntüsünde donmma veya komple kamera görüntüsü siyah çıkıyor nasıl eski sürüme çevirebilirim veya başka çözümü varmı yardımcı olabilirmisiniz.

sizlere tavsiyem öncelikle tabletteki yazılımı yeniden yüklemeniz. sonrasında kumandanız gl300c ise yazılımı 1,9,3 sanırım son sürümü. ona getirmeniz.  hala yapamadıysanız benimle iletişime geçebilirsiniz.
2018-1-18
Use props
fans5fc9ed89
lvl.1
Turkey

Tefenni Bld Posted at 2017-11-25 08:16
Selam arkadaşlar.  2 ay önce bizde belediyede kullanmak üzere mavic pro aldık. 2 önceki güncellemeden sonra bağlantı sorunları olmaya başladı özellikle görüntü kopmaya başladı son güncellemden sonra ise görüntü komple gitti. ilk açılıştaki görüntüde donup kalıyor. yardımcı olabilecek varmı arkadaşlar. Yazılımı telden komple kaldırıp yeniden kurdum olmadı.

Sizin sorununuz iki türden kaynaklanmaktadır.  1 tablet  2 gimbal.
ilk sıkıntıyı en hızlı başka bir mavic de çalıştığına emin olduğunuz tabletle deneyip aşabilirsiniz.
ikincisi ise gimball tamir görmek zorunda kalmış, en hızlı bir şekilde ürününüzü ithal etmiş olan firmaya göndermeniz. ( garanti belgesinde isim adres VB. bilgiler bulunacak.
2018-1-18
Use props
fans5fc9ed89
lvl.1
Turkey

ürün nedir
2018-1-18
Use props
fans5fc9ed89
lvl.1
Turkey

erkank Posted at 2017-9-12 10:49

Simdi DJI, degisim onayi verdi ama nasil gonderip geri alacagimi bilemedim.

tavsiyem djı ın buradaki iletişimde bulunduğu firma aracılığı ile değiimini rica etmenizdir.
2018-1-18
Use props
krvtl7054
New

Turkey

EMR Posted at 2017-5-9 13:35
Merhabalar,
Geçen hafta amerikadan gelirken mavic aldım. Kayıt ettiricem fakat shgm'nin sitesinden talimatı bir okuyum dedim. Yurtdışından getirilen ihalar 7 gün içinde kayıt ettirilmelidir diye bir madde var talimatta. Benim 9 gün oldu. Bir yaptırımı olacağını düşünmüyorum ama genede sormak istedim sıkıntı olur mu? Bir de ekstradan vergi fln çıkmaz dimi?

merhaba amerikadan getirdiğiniz mavic gümrüğe takıldı mı amerikadan havaalanından çıkarken bir sorunla karşılaştınız mı bende getirtmeyi düşünüyorum, yardımcı olur musunuz ?
2018-1-31
Use props
Advanced
You need to log in before you can reply Login | Register now

Credit Rules