Turkey - DJI
12345678910Next >
151867 369 2017-1-16
Uploading and Loding Picture ...(0/1)
o(^-^)o
Algan
lvl.4
Flight distance : 116302 ft
Turkey

hello guys, any Turkish or Turkey located pilots?
2017-1-16
Use props
Ejder Bingül
lvl.2
Turkey

here i am live in Istanbul.
2017-1-22
Use props
Algan
lvl.4
Turkey

Ejder Bingül Posted at 2017-1-22 23:35

selamlar, hangi drone u kullanıyorsun
2017-1-23
Use props
Ejder Bingül
lvl.2
Turkey

Algan Posted at 2017-1-23 01:26
selamlar, hangi drone u kullanıyorsun

selam, Mavic pro kullanıyordum ama dün paramparça oldu maalesef

Zannedersem software hatası vardı alette, support'a yazdım ama dönüş alamadım henüz.
2017-1-23
Use props
Algan
lvl.4
Turkey

Ejder Bingül Posted at 2017-1-23 02:25
selam, Mavic pro kullanıyordum ama dün paramparça oldu maalesef

Zannedersem software hatası vardı alette, support'a yazdım ama dönüş alamadım henüz.

geçenlerde DJI izmire yer açmış diyorlardı. istersen ona bak
2017-1-23
Use props
Ejder Bingül
lvl.2
Turkey

Algan Posted at 2017-1-23 02:27
geçenlerde DJI izmire yer açmış diyorlardı. istersen ona bak

evet farkındayım, supporttan yanıt gelmezse İzmir üzerinden ilerlemeyi düşünüyorum.
2017-1-23
Use props
Algan
lvl.4
Turkey

Ejder Bingül Posted at 2017-1-23 02:30
evet farkındayım, supporttan yanıt gelmezse İzmir üzerinden ilerlemeyi düşünüyorum.

gerçi official mı bilmiyorum.
2017-1-23
Use props
Ejder Bingül
lvl.2
Turkey

TR'deki ilk official mağaza diye biliyorum.
2017-1-23
Use props
Algan
lvl.4
Turkey

Ejder Bingül Posted at 2017-1-23 04:09
TR'deki ilk official mağaza diye biliyorum.

selam, iletişim kurdunuz mu ?
2017-1-31
Use props
Ejder Bingül
lvl.2
Turkey

Kurdum ama ilgilenmiyorlar.
2017-1-31
Use props
T1000
lvl.1
United Kingdom

Ben de Londra'dan katiliyorum arkadaslar, Turkiye'de dron kullanmak icin herhangi bir kayit ya da tescil islemi yaptirmak gerekiyor mu acaba?
2017-2-14
Use props
azoloji
New

Turkey

Selamlar arkadaşlar ben de mavic pro kullanıyorum sağ arka ayakta gevşeklik var foruma baktım aynı problemi yaşayan bisürü yabancı var sizin bilginiz var mı ? Bu arada ürünü fotografium'dan aldım çok sıkıntı çektim bilginiz olsun combo aldım 2 yedek batarya hala gelmedi ayakta problem çıkınca aradım ama düzgün bir cevap ve işlem görmedim İzmir'deki yetkili satıcıya gönderdiler bu arada o yetkili servis değilmiş daha türkiye'de yetkili servis yok haberiniz olsun çok problemler çıkıyor. ürünü almanya'ya göndereceklermiş onlar karar verecekmiş değişim olup olmayacağına
2017-2-14
Use props
OOO
lvl.4
Flight distance : 3319262 ft
  • >>>
Turkey

Ejder Bingül Posted at 2017-1-22 23:35

Ejder bey merhaba,

Benim öykümü biliyorsunuz.  Sonraki gelişmeler şöyle:  Satın aldığım yerle (fotografium) konuştum. Bana paketin üzerinde ithalatçı adı yazar. Onlarla irtibata geçin dedi. Dronun beyaz kutusu üzerinde (iyi ki atmamışım) importer başlığı altında bu bilgiler var. Ben de yeni farkettim. Karfa Karacasulu AŞ denen bir şirket benim cihazı ithal etmiş. Wen de baktım daha çok Nikon temsilcisi gibi görünüyor ama bu tür cihazları da ithal ediyorlarmış. Bu şirketin İstanbul teknik servisi ile görüştüm. Bana dronu kendilerine göndermemi istediler. Yeni olduğu için bu cihazı pek bilmiyorlarmış ve tamir için Hollanda'ya göndereceklermiş. Ben sadece arızalı dronu göndermeyi düşünüyordum ama bana herşeyi gönderin dediler (fly combo paketin çanta dahil tüm içeriği). Bu bana biraz tuhaf geldi. Diğer yandan DJI support bana bir kayıt açtı ve kendilerine göndermemi istedi (Almanya). DJI support bir form gönderdi ve onu doldurmamı istedi. Hangi parçaları göndereceksem onları da bu forma yazmamı istedi.  Ayrıca formdaki bir yere sorunları kısaca anlatmamı istiyorlar. Şimdi arada kaldım. Almanya'ya kendim gönderirsem gümrük vs sorun olur mu acaba?  Öte yandan İstanbula göndermek bana daha cazip geliyor. Çünkü geri kalan detaylarla onlar ilgilenecek. Ama tüm paket içeriğini istemeleri bana tuhaf geldi. Sizin benzer deneyimleriniz oldu mu?

Teşekkürler
2017-2-15
Use props
Ejder Bingül
lvl.2
Turkey

T1000 Posted at 2017-2-14 04:32
Ben de Londra'dan katiliyorum arkadaslar, Turkiye'de dron kullanmak icin herhangi bir kayit ya da tescil islemi yaptirmak gerekiyor mu acaba?

Selamlar,

http://iha.shgm.gov.tr/index.html Bu linkten kendinizi ve cihazınızı sisteme kayıt ettirmeniz gerekli.
2017-2-15
Use props
Ejder Bingül
lvl.2
Turkey

T1000 Posted at 2017-2-14 04:32

Selamlar,

http://iha.shgm.gov.tr/index.html Bu linkten kendinizi ve cihazınızı sisteme kayıt ettirmeniz gerekli.
2017-2-15
Use props
Ejder Bingül
lvl.2
Turkey

OOO Posted at 2017-2-15 09:25
Ejder bey merhaba,

Benim öykümü biliyorsunuz.  Sonraki gelişmeler şöyle:  Satın aldığım yerle (fotografium) konuştum. Bana paketin üzerinde ithalatçı adı yazar. Onlarla irtibata geçin dedi. Dronun beyaz kutusu üzerinde (iyi ki atmamışım) importer başlığı altında bu bilgiler var. Ben de yeni farkettim. Karfa Karacasulu AŞ denen bir şirket benim cihazı ithal etmiş. Wen de baktım daha çok Nikon temsilcisi gibi görünüyor ama bu tür cihazları da ithal ediyorlarmış. Bu şirketin İstanbul teknik servisi ile görüştüm. Bana dronu kendilerine göndermemi istediler. Yeni olduğu için bu cihazı pek bilmiyorlarmış ve tamir için Hollanda'ya göndereceklermiş. Ben sadece arızalı dronu göndermeyi düşünüyordum ama bana herşeyi gönderin dediler (fly combo paketin çanta dahil tüm içeriği). Bu bana biraz tuhaf geldi. Diğer yandan DJI support bana bir kayıt açtı ve kendilerine göndermemi istedi (Almanya). DJI support bir form gönderdi ve onu doldurmamı istedi. Hangi parçaları göndereceksem onları da bu forma yazmamı istedi.  Ayrıca formdaki bir yere sorunları kısaca anlatmamı istiyorlar. Şimdi arada kaldım. Almanya'ya kendim gönderirsem gümrük vs sorun olur mu acaba?  Öte yandan İstanbula göndermek bana daha cazip geliyor. Çünkü geri kalan detaylarla onlar ilgilenecek. Ama tüm paket içeriğini istemeleri bana tuhaf geldi. Sizin benzer deneyimleriniz oldu mu?

Selam hocam,. Cihazı aldığın yerin tamire kendilerinin göndermek istemesi ilginç, neden bu teklifi yaptıklarını anlayamadım açıkçası, belki sadece yardımcı olmak istemişlerdir. Ama çantayı ve diğer yedek parçaları da beraberinde istemeleri bana pek iyi niyetli gelmedi.

Öte yandan kendin göndermek istersen kargo ücretini gönderirken senin ödemen gerekir. Ben sorduğumda 100 Euro civarı tutacağını söylediler. Hollanda ya tamire göndermeye karar verdiysen bunu başka firma vasıtasıyla değil de kendin yapmanı tavsiye ederim.

Gelişmelerden haber verirsen sevinirim.
2017-2-16
Use props
OOO
lvl.4
  • >>>
Turkey

Cihazı aldığım yer değil ithalatçı firma. Bugün tekrar konuştum. Tüm paket  İçeriğini göndermemi istediler.  Burası Türkiye Nikon yetkili temsilcisi sanırım. Web sitelerinden  anladığım  kadarıyla bu işlerle uzun süredir uğraşıyorlar.   Kendileri bazı durumları tahmin edebiliyorlar sanırım ama Mavic konusunda yeterli değiller.  Zaten yetkili serviste değiller.  Sadece ithal ettikleridır onların sorunları ile ilgileniyorlar sanırım.  Ya da benim anladığım bu. Sanırım kendileri gelen arızalı cihazlar için kayıtları açıyorlar ve bağlantıları kuruyorlar. Ben gümrük vs işlerle uğraşmamak için bu yolu tercih ettim. Bugün cihazı gönderdim. Bana cihaz için bir kayıt açacaklarını sonrada incelenmesi için yurtdışına göndereceklerini söylediler. Firma dronun
resmi ithalatçı firması olduğu için güvenmeye başladım. Gelişmeleri  buradan sizlerle paylaşırım. Çok yeni bir alan olduğu için ve ülkemizde  yaşanan zorluklar nedeniyle  deneyimlerimizden bir şeyler öğrenebiliriz diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim.  
2017-2-16
Use props
OOO
lvl.4
  • >>>
Turkey

Hocam mobilden  Siri'ye yazdırıyorum. Yazıdaki yanlışlıklar ve saçma cümleler için kusura bakmayın.
2017-2-16
Use props
T1000
lvl.1
United Kingdom

Ejder Bingül Posted at 2017-2-15 23:57
Selamlar,

Tesekkurler Ejder ;)
2017-2-17
Use props
Atilla BALCI
lvl.2
Flight distance : 282080 ft
Turkey

Selam millet, bende de Mavic Combo var ve Balıkesirdeyim
2017-2-27
Use props
Atilla BALCI
lvl.2
Flight distance : 282080 ft
Turkey

14 şubatta çıkan son güncellemeyi yükleyen var mı?
2017-2-27
Use props
OOO
lvl.4
  • >>>
Turkey

Merhaba,
Benim cihaz 21 Şubat tarihinde tamir için gönderildi. 27 Mart gibi hasar tespiti yapıldı. Bugün toplam 290 Eur ödeme yaptım. 1-2 güne tamiri yapılıp gönderilir. Gelişmeleri sizinle paylaşmak istedim.
2017-3-28
Use props
OneOakDesign
lvl.2
United Kingdom

Hi Guys, You may be able to help. A few other threads have asked about people coming to Turkey and bringing a drone - Mavic Pro in my case. Do you know if it's possible for a person from another country to register to be able to fly a small drone in Turkey? The current registration site is only in Turkish and requires a Turkish ID. Any advice, greatly appreciated.

Teşekkür ederim.  
2017-4-12
Use props
Kanat
lvl.1
Flight distance : 24026 ft
Turkey

Ejder Bingül Posted at 2017-2-15 23:57
Selamlar,

Neredeyse 1 aydır kayıt sitesi kapalı.Teknik bir hata varmış
Peki bu esnada yeni dron alanlar ne yapacaklar?
2017-4-22
Use props
Ejder Bingül
lvl.2
Turkey

Kanat Posted at 2017-4-22 02:31
Neredeyse 1 aydır kayıt sitesi kapalı.Teknik bir hata varmış
Peki bu esnada yeni dron alanlar ne yapacaklar?

Valla hiçbir fikrim yok, ara ara denemeni tavsiye ederim.
2017-4-22
Use props
irfun4ever
New
Turkey

OneOakDesign Posted at 2017-4-12 02:19
Hi Guys, You may be able to help. A few other threads have asked about people coming to Turkey and bringing a drone - Mavic Pro in my case. Do you know if it's possible for a person from another country to register to be able to fly a small drone in Turkey? The current registration site is only in Turkish and requires a Turkish ID. Any advice, greatly appreciated.

Teşekkür ederim.

if you drone is lower than 500 grams, you have to get approval to use your drone.

http://iha.shgm.gov.tr/
2017-4-26
Use props
serdarozturk
New

Turkey

www.pilottr.com/dji-drone/ ve www.pilottr.com/drone/ adreslerinden tedarik edebilirsiniz
2017-5-4
Use props
Algan
lvl.4
Turkey

OneOakDesign Posted at 2017-4-12 02:19

Teşekkür ederim.

well if you have a registration in your country then bring the paperwork with you. i do not think it will be a problem in turkey with those documents.
2017-5-4
Use props
Algan
lvl.4
Turkey

bu arada FİLTRE tercihlerinizi nedir? ben orijinal dji ları alayım dyorum ama nd4-8-16 yeter mi? polarpro cine shutter serisi nd8-16-32.  oradaki 32 yi kullanırım gibi geliyor ama 2katı fiyatı. ne düşünüyorsunuz
2017-5-4
Use props
romantik pepe
New
Flight distance : 180062 ft
Turkey

Merhaba, sonunda Türkçe soru sorabileceğim bir yer bulabildim )

Phantom 3 drone'umda çatlak oluştu maalesef. Fotografium'dan almıştım, kutunun üzerindeki bilgilere göre servise gönderebileceğimi söylediler ama kutu üzerinde de bilgi yok.

Çatlaklar için ne yapabilirim? Fotoğraflarını da göstereyim:

Sizce garantiyle mi uğraşayım? Nereye göndereceğimi, nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum. Yoksa şunlardan mı alayım:

https://tr.aliexpress.com/item/D ... ml?isOrigTitle=true
2017-5-6
Use props
Algan
lvl.4
Turkey

romantik pepe Posted at 2017-5-6 05:50
Merhaba, sonunda Türkçe soru sorabileceğim bir yer bulabildim )

Phantom 3 drone'umda çatlak oluştu maalesef. Fotografium'dan almıştım, kutunun üzerindeki bilgilere göre servise gönderebileceğimi söylediler ama kutu üzerinde de bilgi yok.

yani düşmedi ve tamamen plastiğin kalitesinden çatlak ise garanti ile yapmak lazım
2017-5-7
Use props
romantik pepe
New
Turkey

Hayır düşmedi. Kendi kendine oluştu. Servis için mail attım, Almanya'da bir adres verdiler, oraya yollayacağım olmadı
2017-5-9
Use props
EMR
New
Flight distance : 106486 ft
Turkey

Merhabalar,
Geçen hafta amerikadan gelirken mavic aldım. Kayıt ettiricem fakat shgm'nin sitesinden talimatı bir okuyum dedim. Yurtdışından getirilen ihalar 7 gün içinde kayıt ettirilmelidir diye bir madde var talimatta. Benim 9 gün oldu. Bir yaptırımı olacağını düşünmüyorum ama genede sormak istedim sıkıntı olur mu? Bir de ekstradan vergi fln çıkmaz dimi?
2017-5-9
Use props
Algan
lvl.4
Turkey

EMR Posted at 2017-5-9 13:35
Merhabalar,
Geçen hafta amerikadan gelirken mavic aldım. Kayıt ettiricem fakat shgm'nin sitesinden talimatı bir okuyum dedim. Yurtdışından getirilen ihalar 7 gün içinde kayıt ettirilmelidir diye bir madde var talimatta. Benim 9 gün oldu. Bir yaptırımı olacağını düşünmüyorum ama genede sormak istedim sıkıntı olur mu? Bir de ekstradan vergi fln çıkmaz dimi?

ben de usa den getirdim. kim bilir ne zaman kaydettirdim. adamların baktığı yok ki. ben istanbulda uçuruyorum (yasak var mı hala bilmiyorum gerçi).
kimsenin salladığı yok gördüğüm kadarı ile
2017-5-10
Use props
OneOakDesign
lvl.2
United Kingdom

irfun4ever Posted at 2017-4-26 04:26
if you drone is lower than 500 grams, you have to get approval to use your drone.

http://iha.shgm.gov.tr/

Not correct. If you translate the registration guidelines, the limit is that registration is ONLY required over 5KG
2017-5-10
Use props
fans6baa3bc1
New

Turkey

Herkese selam bende phantom 4 pro sahibiyim.... Çektiklerimi www.instagram.com/tktuzlashipyard hesabımdan ve http://www.youtube.com/tktuzlashipyard hesaplarından paylaşıyorum... Aktif kullananlar varmı sorularım olacak bazı sıkıntılarım var.?
2017-6-22
Use props
marcelor
lvl.1
Turkey

EMR Posted at 2017-5-9 13:35
Merhabalar,

hocam bende de benzer durum oldu ama yeni. dün bir arkadaş başka ülkeden geldi mecbur onun üstünden başvurdum. sen nasıl hallettin ve ne  kadar sürdü?
2017-6-28
Use props
marcelor
lvl.1
Turkey

fans6baa3bc1 Posted at 2017-6-22 23:26
Herkese selam bende phantom 4 pro sahibiyim.... Çektiklerimi www.instagram.com/tktuzlashipyard hesabımdan ve www.youtube.com/tktuzlashipyard hesaplarından paylaşıyorum... Aktif kullananlar varmı sorularım olacak bazı sıkıntılarım var.?

sevdiğim tersanelerden biri
2017-6-28
Use props
romantik pepe
New
Turkey

Tekrar merhabalar, çatlaklardan şikâyetçi olduğumdan bahsetmiştim. Dji ile görüştüm, phantom 3'ü Almanya'daki servise gönderdiğimde ilgileneceklerini söylediler. Herhangib bir ücret talep edilmiyordu ama kargo parasını benim vermem gerektiğini söylediler. Kargo ücreti de 200 Euro'dan fazla tutacağı için başka çözüm bulmaya karar verdim.

Aliexpressten şunu aldım ve kendim taktım: https://tr.aliexpress.com/item/4pcs-Reinforced-Protective-Motor-Mount-Base-Crack-Plate-for-DJI-Phantom-3-RC461/32782621875.html?spm=2114.13010608.0.0.DJqUfZ

Vidaları takarken vida sabitleyici bulamadığım için tırnak cilası kullandım.

Fotoğrafları:

https://i.hizliresim.com/Mv0rL9.jpg

https://i.hizliresim.com/Q7a9Zg.jpg

2017-7-6
Use props
AcuNn
New
Turkey

Arkadaşlar merhaba,

Phantom 4 kullanmaktayım. Time Lapse çekim yapmak istiyorum. Daha dorusu şöyle izah edeyim. İşim için her hafta progres ilerleme takibi için fotoğraflar alıyorum, ancak bu fotolar hem hava basıncına hemde dronu kaldırdığım noktaya göre değişiklik gösteriyor. Her fotoğrafın aynı yükseklikte, aynı koordinatta ve aynı gimbal açısından çekmek istiyorum. Litchi'yi kullanmak istemiyorum uygulama olara. Çok fazla dron kaybı haberi okudum bu programdan.

Bu konuda bilgisi olan var mıdır? Phantom 4 ile böyle bişi yapabiliyormuyuz? (Waypoint te işe yaramıyor. otamatik oalrak resim çekmiyor..) Yada başka bir DJI modelinde bu özellik mevcutmudur? aynı koordinatlardan otamatik resim alabilen?
2017-7-23
Use props
12345678910Next >
Advanced
You need to log in before you can reply Login | Register now

Credit Rules