Turkey - DJI
151883 369 2017-1-16
Uploading and Loding Picture ...(0/1)
o(^-^)o
djiuser_MA4foSR6SNsH
lvl.2
Flight distance : 7893445 ft
Turkey

T1000 Posted at 2017-2-14 04:32
Ben de Londra'dan katiliyorum arkadaslar, Turkiye'de dron kullanmak icin herhangi bir kayit ya da tescil islemi yaptirmak gerekiyor mu acaba?

500 GR üstü dron'lar sivil havacılık Genel Müdürlüğüne
2022-3-19
Use props
newsandseasons
New

Turkey

Drone rules and laws in TurkeyIt has been written on that page https://www.herigo.com/kategori/drone-multikopter
drone registration rules in turkey

Also you can find another information here https://uavcoach.com/drone-laws-in-turkey/

2022-3-26
Use props
newsandseasons
New

Turkey

Sivil Havacılık İHA Kaydı Nedir?

İnsansız Hava Aracı Kayıt Sistemi, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından, insansız hava araçlarının kullanıcı ve cihaz bilgilerininin kayıt altında tutulduğu bir kayıt sistemidir. Güvenlik ve kötü amaca yönelik kullanımını önlemek için Türkiye'de uçurulan 500g üstü cihazların kayıt altında tutulması amacıyla kurulmuş bir kayıt sistemidir.

Türkiye'de satılan ve kullanılan, kalkış ağırlığı 500 gramın üzerinde olan tüm drone'ların bu sisteme kayıt edilmesi zorunludur.

SHGM Kayıt Zorunluluğu Olan Drone'u Nasıl Anlarım?

SHGM mevzuatına göre, kullanacağınız drone'nun kalkış ağırlığı 500 g’dan fazla ise drone'nun SHGM sistemine kayıt olması gerekmektedir.

SHGM İHA Kayıt Sistemine Drone'umu Nasıl Kaydederim?

Cihazı satın alan kullanıcı ile iletişime geçerek SHGM sivil havacılık sistemine iha.shgm.gov.tr adresinden kayıt olması gerektiği bilgisini aktarıyoruz.
Daha önce yapılmış bir sivil havacılık kaydı var ise, sisteme giriş sağlayarak satışı onaylamasını istiyoruz.
Bu aşamadan sonra ürün kargo ile son kullanıcıya ulaştığında, kullanıcının drone için bir kullanım kaydı oluşturması gerekmektedir.
Eğer sistemde tanımlı bir pilot sertifikanız bulunmuyorsa sistem üzerinden online bir sınava girerek amatör İHA0 Drone lisansı almanız gerekmektedir.
SHGM tarafından kullanım kaydı ve pilot lisansınız doğrulandıktan sonra, sivil havacılık kurallarına göre drone'u kullanmaya başlayabilirsiniz.

Drone'umu Uçurmak İçin Gerekli İzinleri Nasıl Alırım?
Drone Kaydı Nasıl Yapılır?

iha.shgm.gov.tr adresine giderek, uçuş yapacağınız bölge için izin başvurusu yapabilirsiniz.

Drone Kaydı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Drone'un satış kaydı tarafınıza yapıldıktan sonra en geç 3 gün içerisinde satış onayını vermeniz gerekmektedir. Bu sürenin geçmesi durumunda SHGM tarafından yasal yaptırımlar uygulanabilmektedir.
Drone'u teslim aldıktan sonra kullanım için yukarıda belirtildiği gibi kullanım kaydı işlemlerinizi ve pilotluk sertifika işlemlerini sağlamanız gerekmektedir. Bu işlemleri sağlamadan drone'u uçurmanız yasal değildir!
Drone faturanızı firma adına kestirmeniz durumunda cihazın kaydı firma adına yapılmaktadır. Bu sebeple iha.shgm.gov.tr üzerinden ticari kaydı seçerek firmanızı sisteme kayıt etmeniz gerekmektedir.
Ticari kayıt yapılan drone'nu kullanılabilmesi için ticari drone kullanım sertifikalı pilot gerekmektedir. Ticari sertifika SHGM tarafından yetkilendirilen İHA kurslarında verilmektedir.
Herigo Teknoloji iyi uçuşlar diler...

2022-3-26
Use props
djiuser_Q50xpjG2ljBM
New

Turkey

Merhaba arkadaşlar phantom 4'üm var başına ne geldi bilmiyorum ama dronun ilk açılışında kısa bir açılış sesi oluyordu o yok ve güncelleme yaparken %99'da kalıyor sebebi ne olabilir?  
2022-6-2
Use props
djiuser_EImdp9W262eX
New

Turkey

Arkadaşlar merhabalar. Mini SE sahibiydim 2 gün öncesine kadar. Normal bir şekilde ucururken sarjimda full halde 1-2 dk sonra cihaz kendi kendine tek bir yönde uçmaya başladı, kontroller işe yaramadı ve uçuş kayitinda GPS sinyalinin kesildiğini gösteriyor. Son düştüğü konuma gittiğimde drone ortada yoktu. 2 gündür arıyorum ama yok. Bunu bulmanın bir yolu var mı ?
2022-7-15
Use props
djiuser_sjpMHHnC1b6p
lvl.1
Flight distance : 142733 ft
Turkey

XİAOMİ POCO X3 PRO ile Düne kadar açılan DJI FLY uygulaması şimdi tepki vermemektedir ve açılmamaktadır. Hata kodu
*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** Build fingerprint: 'POCO/vayu_tr/vayu:12/SKQ1.211006.001/V13.0.1.0.SJUTRXM:user/release-keys' Revision: '0' ABI: 'arm64' Timestamp: 2022-08-06 17:24:41.952692715+0300 Process uptime: 0s Cmdline: dji.go.v5 pid: 7259, tid: 7259, name: dji.go.v5 >>> dji.go.v5 <<< uid: 10464 signal 11 (SIGSEGV), code 2 (SEGV_ACCERR), fault addr 0x792dc73e35 x0 000000792dc73e35 x1 0000007fc5a484c0 x2 0000000000000075 x3 0000000080040401 x4 0000000000000000 x5 0000000000000000 x6 636e6773644c6360 x7 7f7f7f7f7f7f7f7f x8 00000006e863baf5 x9 0000000000000004 x10 0000000000000017 x11 0101010101010101 x12 000000000000000b x13 000000000000000e x14 0000000000000003 x15 000000000000000d x16 000000782e7bb3a8 x17 000000794e515700 x18 0000000000000018 x19 000000782e796600 x20 0000000000001b1f x21 00000078adc00000 x22 00000078ae40eaf0 x23 00000
2022-8-8
Use props
user8c83feb343
New
Flight distance : 1184 ft
Indonesia

Merhaba arkadaslar Murat ben
gecenlerde yurtdisindan dji rc pro kumanda aldim ve turkce ve diger tum diller olmasina ragmen aktif edilemiyor ve dilin karsisindaki secme kutucugu aktif degil.
bu konuda yardimci olacak tum arkadaslara simdiden tesekkur ederim hayirli ucuslar.
2022-8-14
Use props
djiuser_fYi5TtblR6rn
New

Germany

Arkadaşlar yurt dışından satın aldığım dji mini 3 pro karantisi Türkiye de devam ediyor mu? Yardımcı olursanız memnun olurum teşekkürler saygılar
2022-9-21
Use props
djiuser_WeZZMMVaT8qc
New

Turkey

Selam arkadaşlar inspire 1 dronum uçarken atti moda geçti ve sonrasında gözden kayboldu peşinden koştum ama nereye gittiğini göremedim şuan kayıp SHGM sitesinde kayıp olarak işaretledim EGM sitesinde de ihbarda bulundum ama son konumu da göstermiyor ne yapmam lazım
2022-10-9
Use props
djiuser_hrUVjZhUUbvN
New

Turkey

Merhaba, dronu uçurmaya çalışıyorum ama (HES. Kod. Açilmadi) diye bir uyarı veriyor ve drone çalışmıyorum bunu nasıl çözebilirim
2022-11-18
Use props
DTA
New
Flight distance : 10584 ft

Turkey

Merhaba  Hocam Mavic 3 pro için      RC-N1  İLE    RC PRO    Arasında  mesafe farkı varmıdır.
2022-11-21
Use props
djiuser_QXoE5JsyDqT8
New
Flight distance : 170912 ft
Turkey

Dostlar selamlar,
Bende İzmir'den katılıyorum. Daha önce Spark,Mavic kullanıyordum. Fpv ye merak salıp 1 aylık bir cihaz aldım. Yaklaşık 2 gün sonra ilk uçuşumu yaptım. Gün içerisinde
5 kez kadar uçuşlarımı yaptım hiç bir sorun yaşamadan. Lakin Şarjdan çıkarıp 6. uçuş yapmak istediğimde kumandam eşleşmedi, gözlüğe de görüntü gelmedi. Drone baktığımda Led ışıkları yanmıyordu ama
başlangıç sesi ve motor hareketleri geliyordu hatta gimbal bile çalışıyor. Sorun ne anlamadım, ilk uçuş gününden haliyle moralim çok bozuldu. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu? Cihaz yurtdışı cihazı
TR de garantili şekilde baktırabiliyormuyum? Kaldım çaresiz
2022-11-29
Use props
murattatoğlu
New

United States

Arkadaşlar mavic 3 sahibiyim alalı 2 ay oldu.  Ancak bir şikayetim var dronu uçurduğumda 700/800 metre sonra bağlantısı kopuyor. Sürekli kumanda bağlantısı koptu diyor ve geri dönüyor. Bu drone 800 metre den sonra uzağa gitmiyor mu 700/850 metre arasında sorun oluyor genellikle. Ancak ben baktığımda 5 km bile gidiyor diyorlardı ?
2022-12-16
Use props
mapavrili
lvl.1

Turkey

Djı mavic Air 2 markalı dronumun 10.000 m mesafesi var fakat en bugün test ettim 2.000 m sonra bağlatı koptu. Sebebini öğrenebilir miyim ?
2022-12-31
Use props
djiuser_sSwciEhANv9S
lvl.1
Flight distance : 416355 ft
Netherlands

Merhaba ben Orhan,
Bundan üç ay evvel Hollanda arkadaşıma hediye için drone aldım.Ben gemide çalışıyorum denizciyim.Turkiye ye gittiğimizde teslim edecektim.Fakat bir ay sonra dayanamayıp kendisinden izin alarak hediyeyi açtım.Gercekten çok keyifli bir cihaz, kullanımı ve olanakları sonsuz gibi.Gemideki herkesin beğenisini topladı.Bir gün seyirdeyken uçurdum ama karşı rüzgar çok olduğu için geri getiremedim.Mecburi iniş yapmak zorundaydım.Bulundugumuz bölgede okuldan tanıdığım erasmuslu arkadaşlara tek tek hikâyemi anlattım.kayip olduktan iki üç hafta sonra da Facebook ta bir ilan olarak dronumu gördüm.Bulan bir çiftçi arkadaş kayıp ilanı olarak satılığa çıkarmış ve bedavaya satılıyordu.Suan dronu nerede ve kimde olduğunu biliyorum.Basimdan geçen bu olay çok ilginç ve birdaha böylesi gelmeyeceğini tahmin ettiğinden sizle paylaşmak istedim.Umudunuzu kayıp etmeyiniz ve sabırlı olunuz.
2023-1-16
Use props
djiuser_zuTuearNLg3j
New
Flight distance : 47657 ft

United States

Merhaba. 2. El mini 2 aldım fakat ürün ilk aldığım kullanıcı adına tanımlı buna herhangi bir format atılabilir mi ? Nasıl bir yol izlemeliyim.
2023-2-18
Use props
djiuser_XVngjuh2emMJ
New
Turkey

Merhaba dji mini 2 fly more combo drone aldım sarj istasyonunda pilleri full bıraktım 2 hafta sonra kullanılmayan piller yüzde 70 düşmüş acaba sarj istasyonunda bıraktığım için mi bilgisi olan varmi
2023-3-25
Use props
djiuser_DIaEsvc8t6pz
New
Philippines

Merhaba
Dji mini 3 rc ekranlı drone aldım.
Quick transfer yapmak istiyorum ama telefonumdaki DJI fly uygulaması yapan arkadaşların videolarına bakarak aynısını yapsamda uyarı ekranı çıkmıyor.
Kabloyla bağlamakta veya rc ekrana baglanmamda sıkıntı yok ama telefonda bir türlü başaramadım,yapan bir arkadaşımız varsa yardımcı olabilirse sevinirim
2023-4-8
Use props
djiuser_gSIWwCBCYW82
New

Turkey

Merhaba. Türkiye'de Trendyol'dan Trendyol satıcısı ile Mini 2 aldım fakat 3 bataryadan biri için hasarlı diyor. Ne yapmam gerekir. Yetkili servis var mı batarya değişimi için?
2023-4-19
Use props
djiuser_nVJBceqT9n8t
New

Turkey

Herkese selam arkadaşlar.. Dji mini 2 fly more  kullanıyorum.. Güncelleme eksiği yok gibi.. Ama yaklaşık 800 mt gittiğinde sinyal kesiliyor.. Nedeni ne olabilir.. Ayarları varmıdır.. Bilen var mı?
2023-4-21
Use props
djiuser_V0UBqPhf3pfY
New
Flight distance : 1220 ft
Turkey

Herkese merhaba. Dji mini 3 pro ile aranıza geçen hafta katıldım. Sorunum ilk güncelleme de geldi. RC kumandam ve cihazım güncelleme alamıyor. RC kumanda da server hatası olduğu gözüküyor. Cihaz güncelleştirme kontrol et dediğimde sunucu hatası biraz bekle tekrar dene yazısı çıkıyor. Sorun internet bağlantısı gibi gözükse de cihazla RC kumandayla internete girebiliyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.
2023-4-30
Use props
djiuser_ANOsf1VlGq8N
New

Turkey

Herkese merhabalar! Ben yurt dışından mini 3 almayı düşünüyorum. Eğer ki droneda bir sıkıntı olursa garanti burada da geçerli oluyor mu yoksa aldığım ülkede mi tamir ettirmem gerekir?
2023-5-27
Use props
DJI Diana
Administrator
Flight distance : 2408 ft

djiuser_ANOsf1VlGq8N Posted at 5-27 22:02
Herkese merhabalar! Ben yurt dışından mini 3 almayı düşünüyorum. Eğer ki droneda bir sıkıntı olursa garanti burada da geçerli oluyor mu yoksa aldığım ülkede mi tamir ettirmem gerekir?

Hi, there. Thank you for reaching DJI Forum regarding the inquiry. We appreciate your interest in DJI products. Please be advised that currently, DJI does not support global warranty and the regular warranty can only be obtained at a designated DJI repair center in the region where the DJI Mini 3 was purchased. For you to have a reference about the DJI aftersales policy, you may kindly visit this link: https://www.dji.com/service/policy?site=brandsite&from=nav Thank you.
2023-5-28
Use props
djiuser_ANOsf1VlGq8N
New

Turkey

DJI Diana Posted at 5-28 09:42
Hi, there. Thank you for reaching DJI Forum regarding the inquiry. We appreciate your interest in DJI products. Please be advised that currently, DJI does not support global warranty and the regular warranty can only be obtained at a designated DJI repair center in the region where the DJI Mini 3 was purchased. For you to have a reference about the DJI aftersales policy, you may kindly visit this link: https://www.dji.com/service/policy?site=brandsite&from=nav Thank you.

Thank you very much for your prompt response
2023-5-28
Use props
DJI Diana
Administrator
Flight distance : 2408 ft

djiuser_ANOsf1VlGq8N Posted at 5-28 10:13
Thank you very much for your prompt response

You're most welcome. Should you have further questions or concerns, please feel free to reach out. We'll be here for you.
2023-5-28
Use props
djiuser_yfZkIkAtX6hP
lvl.1
Flight distance : 98599 ft

Turkey

Mini 2 se alt serilerde bile takip özellikleri varken neden maven ve litchi uygulamalarını mini 2 se de kullanamıyoruz
2023-6-16
Use props
CetoX
New

Turkey

Merhaba arkadaşlar

DJI Mini 3 Pro ile aranıza geçen hafta katıldım. Bazı problemler yaşandı. Öncelikle sanıyorum ki içeriğin bol olduğu, arızaların yer aldığı herhangi bir platform yok gibi. Sadece burayı bulabildim, tüm başlıkları okudum yaklaşık ama benim şöyle problemlerim var bilgisi olan var ise paylaşırsa sevinirim.

Bugün drone uçarken ağaca carptı ve sert bir şekilde yere düştü. GPS Modülü yok hatası verdi. Sonrasında bir teknik servise gösterdim. Sol arka motor kolunun menteşesi kırık, onu orjinali ile değiştirdik. Sonrasında çıkan GPS Modül soketini yerleştirdik cihaz çalıştı. Motorlarda herhangi bir kusur yok. Havalandı problem yok fakat yerden yükseklik problemi yaşamakta. Biraz da sola doğru çekiyor. Yani drone yerdeyken sıfır noktasındayken 1,5 mt yükseklikte görünüyor. Bunu kalibre etmenin bir yolu var mı? DJI Asistant ile yapılan kalibrasyon tam olarak neyi kalibre ediyor? Sonrasında USB ile DJI Asistant bağlamak istedim fakat cihaz çalışmaz oldu. Hiç tepki yok. Şarja taktığımda ışıklar yanıyor, düğme işlevini yapıyor ışıklar değişiyor bastığımda fakat cihaz açılmıyor. Ne yapmalıyım? Türkiye'de gösterebileceğim kaliteli neresi var, bu durumda benim yapabileceklerim neler olur. Bu konular da bilgilerinizi, tecrübelerinizi paylaşırsanız çok minnettar kalırım. 3 günlük drone 3 yıllık hasarlı bir alele dönüştü. Çok pahalı, kurtarmak istiyorum.
2023-6-24
Use props
djiuser_rNenTNZj44JM
New
Flight distance : 958 ft
Turkey

Merhaba , DJI Mini Se satın alarak aranıza katılmaktan mutluluk duyuyorum.
Doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum ama cihazım 250-300 metrede sünyal kopartıyor ve bu menzile kadar da “Cihaza müdahale ediliyor” uyarısı alıyorum. Cihazın uçtuğu alan köy gibi bir yer ve sinyal bağlantıları yeşil. Aynı bağlantı kopma sorununu Bodrum Günüşlükte de aldım ve zar zor drone u bağlayıp geri getirdim. Sinyal bozucu vardır diye takılmamıştım ama köy yerinde de aynı sorunu yaşayınca benim sinirlerim bozuldu. Telefon ve drone uygulamaları güncellemeleri kontrol edildi. Aynı problemi yaşayan varsa çözüm için destek olur musunuz?

İyi forumlar
2023-7-2
Use props
Erşan Oral
New

Turkey

Arkadaşlar, yeni hobi olarak başladigim bu süreçte izlediğim videolarda, telefondaki görüntülerden video çekiyorlar... Yani Ucusta görünen telefon görüntüsünden (program arayuzu ile) bunun için telefona başka bir programlı indirmek gerek yoksa dji kendi programı varmı telefon ekran görüntüsünü çeken....
2023-7-6
Use props
djiuser_CRevr0VgkAjD
New
Flight distance : 52287 ft

Turkey

Merhabalar dji mini 2 cihazım 600 metre menzilde bağlantı koparıyor ne yapsam çözemedim 1km bile gitmiyor cihaz ne önerirsiniz
2023-7-8
Use props
djiuser_CRevr0VgkAjD
New
Flight distance : 52287 ft

Turkey

djiuser_rNenTNZj44JM Posted at 7-2 04:14
Merhaba , DJI Mini Se satın alarak aranıza katılmaktan mutluluk duyuyorum.
Doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum ama cihazım 250-300 metrede sünyal kopartıyor ve bu menzile kadar da “Cihaza müdahale ediliyor” uyarısı alıyorum. Cihazın uçtuğu alan köy gibi bir yer ve sinyal bağlantıları yeşil. Aynı bağlantı kopma sorununu Bodrum Günüşlükte de aldım ve zar zor drone u bağlayıp geri getirdim. Sinyal bozucu vardır diye takılmamıştım ama köy yerinde de aynı sorunu yaşayınca benim sinirlerim bozuldu. Telefon ve drone uygulamaları güncellemeleri kontrol edildi. Aynı problemi yaşayan varsa çözüm için destek olur musunuz?

Mini 2 cihazımd da aynı sorunu yaşıyorum
2023-7-8
Use props
erhan aybar
New

Turkey

Hi, I took flight with mini 3 pro and came back. Signal full, 24 gps satellite visible. But while landing, the gps signal suddenly stopped and the drone started hovering in the air. With great difficulty I landed the drone. When the drone landed it still gave a "0" gps satellite warning. When I turned the drone off and on again, the gps signal came back. Have a software problem? Should I send the drone in for service?
2023-7-27
Use props
Hasan Menekşe
New

Germany

Merhaba arkadaşlar. Bir sorum olacaktı 3 gün önce Dji mini 2 adım sıfır olarak ama drone bir türlü havalanmiyor. Unable to take off hatası veriyor. Kalibrasyonu felan herseyi yaptım drone bağlantı kuruluyor kameradan görüntü alabiliyorum GPS sinyalide var fakat sinyallerin gözüktüğü yerde R yazan başka bir sinyal var o kırmızı. Ne yapacağımı bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.
2023-8-3
Use props
djiuser_a31DDClvWwPr
New

Turkey

Merhaba arkadaşlar dji mini 2 mi satacağım lakin hesaptan çıkış yapmam gerekiyormuş. Ben bilemedim nasıl çıkış yapacağım. Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
2023-8-30
Use props
djiuser_TSY5P2DlStkt
New
Turkey

Merhabalar, Dji mini 3 pro kullanıyorum. Fakat andığımdan beri genelde drone’u ilk açtığımda yakını net, uzağı bulanık gösteriyor. Kapatıp açınca düzeliyor. Bunun sebebi nedir?
2023-9-5
Use props
FatihOumlzdemir
lvl.1
Flight distance : 75889 ft
Turkey

ACİL
Arkadaşlar bir DJI FPV kaybettim az önce sinyal kaybından. Cep telefonumda ne DJİ Go4 ne de DJI FLY çalışıyor. DJI Store da find my drone yok galiba, doğrumu.
Başka ne yapabilirim?
Daha önce biri DJI FLY Away üzerinden kayıp dronlar için talep oluşturulduğundan bahsetmişti ama oraya da Turkiye adresi giremediğimden talep oluşturamıyorum (Daha önce kaybettiğim bir Mavic Air den dolayı biliyorum). Dronu ararken Goo-ggles'in bataryasını da kaybettim. Goggles dan görüntü filan görme imkanı da yok. Goggles normal powerbankla çalışmaz mı?
Ya çok çaresiz kaldım, ne yapsam bilmiyorum? ACİL yardım lütfen
2023-9-23
Use props
ZUKO TV
New

Turkey

Arkadaşlar dün mediamarkt ten sıfır mini 3 pro aldım. Kurulumu yaptım fakat engel algılama çalışmıyor. Kalibrasyonları yaptıktan sonra bypass ya da brake i seçiyorum herhangi bir engele ya da kendime doğru ilerletiyorum ekranda radar uyarılarını açmama rağmen uyarı gelmiyor ve engele doğru ilerlemeye devam ediyor.
2023-9-23
Use props
ZUKO TV
New

Turkey

Erşan Oral Posted at 7-6 19:50
Arkadaşlar, yeni hobi olarak başladigim bu süreçte izlediğim videolarda, telefondaki görüntülerden video çekiyorlar... Yani Ucusta görünen telefon görüntüsünden (program arayuzu ile) bunun için telefona başka bir programlı indirmek gerek yoksa dji kendi programı varmı telefon ekran görüntüsünü çeken....

Ekran kaydı alıyorlar. Android ve iphone da telefonun kendi özelliklerinde var.
2023-9-23
Use props
By Çetrefli
New

Turkey

Merhabalar

Yurd dışı  cihaz almak istiyorum.

DJI Mini 4 Pro almanyada mı
Daha ucuzdur yoksa Rusya'da mı hangi magazadan alabilirim DJI kendi mağazaları var mı
2023-9-28
Use props
ek4848
New
Flight distance : 298878 ft
Turkey

Merhabalar. Drone dan telefona veri aktarımı yaparken bir hata ile karşılaştım. "araç başka bir mobil cihaza zaten bağlı. Aracı yeniden başlatın ve tekrar deneyin" mesajı. nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler
2023-11-10
Use props
Advanced
You need to log in before you can reply Login | Register now

Credit Rules