Turkey - DJI
151877 369 2017-1-16
Uploading and Loding Picture ...(0/1)
o(^-^)o
Aslan TURAN
lvl.1
Turkey

Arkadaşlar merhaba bende geçen güne kadar Spark sahibiydim fakat, dronumu havalandırdıktan sonra dronum geri gelmedi ve ne yazık ki kayboldu. Çok severek Spark Combo paketi satın almıştım, uçuşumu kumanda ile yapıyordum ve hava biraz rüzgarlıydı. Ekran da rüzgardan dolayı dronu dikkatli uçurma mı ve gözden kaybetmememi söylüyordu ve bende bu çekimi yapmak zorundaydım. Dronu havalandırdım çekim yapmaya başladım ve sonrasında 120 metre yüksekliğe 133 metre yatay mesafeye ulaştıktan sonra dronu geri çağırmayı denedim fakat bir türlü dron geri gelmedi ve dronum ne yazık ki kayboldu. Harita üzerinden son sinyalin alındığı çevreyi 2 saat boyunca aradım ama dronu bulamadım.

Uçurduğum alan da ekran görüntülerinde de anlaşılacağı gibi neredeyse bina sayısı oldukça az, yasaklı bölge yok (askeri alan,havaalanı, pist vs.) ama buna rağmen bu kadar kısa mesafede dronum ile bağlantı koptu ve ben bu dronu kumanda ile uçuruyordum. Bildiğim kadarıyla Spark kumanda ile uçurulduğunda 500 metre yüksekliğe ve 2 km yatay mesafeye erişebiliyor ama tabi ki bu verileri yakalayabilmek için etrafa hakim bir noktadan dronu kumanda etmek gerekiyor. Bu dronun yine de bu kadar kısa mesafelerde rahat bir şekilde uçması gerekiyordu. Uçmasa dahi kumanda ile dron arasında ki sinyalin kesilmemesi gerekiyordu.

Telefonum da ki verileri İstanbul Karfo Karacasulu ya ilettim sağ olsunlar benimle iyi ilgilendiler ve bu durumu Dji ilettiler fakat bugün tarafıma dönüş yapıldı ve Dji n yeni bir dron vermeyeceğini mail ile tarafıma bilgi verdiler. Ne yapacağımı bilemiyorum.

2018-2-8
Use props
Algan
lvl.4
Flight distance : 116302 ft
Turkey

Aslan TURAN Posted at 2018-2-8 13:10
Arkadaşlar merhaba bende geçen güne kadar Spark sahibiydim fakat, dronumu havalandırdıktan sonra dronum geri gelmedi ve ne yazık ki kayboldu. Çok severek Spark Combo paketi satın almıştım, uçuşumu kumanda ile yapıyordum ve hava biraz rüzgarlıydı. Ekran da rüzgardan dolayı dronu dikkatli uçurma mı ve gözden kaybetmememi söylüyordu ve bende bu çekimi yapmak zorundaydım. Dronu havalandırdım çekim yapmaya başladım ve sonrasında 120 metre yüksekliğe 133 metre yatay mesafeye ulaştıktan sonra dronu geri çağırmayı denedim fakat bir türlü dron geri gelmedi ve dronum ne yazık ki kayboldu. Harita üzerinden son sinyalin alındığı çevreyi 2 saat boyunca aradım ama dronu bulamadım.

Uçurduğum alan da ekran görüntülerinde de anlaşılacağı gibi neredeyse bina sayısı oldukça az, yasaklı bölge yok (askeri alan,havaalanı, pist vs.) ama buna rağmen bu kadar kısa mesafede dronum ile bağlantı koptu ve ben bu dronu kumanda ile uçuruyordum. Bildiğim kadarıyla Spark kumanda ile uçurulduğunda 500 metre yüksekliğe ve 2 km yatay mesafeye erişebiliyor ama tabi ki bu verileri yakalayabilmek için etrafa hakim bir noktadan dronu kumanda etmek gerekiyor. Bu dronun yine de bu kadar kısa mesafelerde rahat bir şekilde uçması gerekiyordu. Uçmasa dahi kumanda ile dron arasında ki sinyalin kesilmemesi gerekiyordu.

yani geçmiş olsun. drone sahibi olanların en büyük korkusu başınıza gelmiş. valla gidip bulmanız lazım (birisi çalmış da olabilir). onun dışında dji sizin de dediğiniz gibi yeni bir dron göndermez. ağaçlar var ise tepelere bakmayı deneyin.
2018-2-8
Use props
Aslan TURAN
lvl.1
Turkey

Sağolun, fakat etrafta ağaçlık bi alan da yok sadece bir sıra binalar geri kalan kısım ise ova gibi bir alan, her yere baktım ama alan yeşilliklerle dolu benim dronum da yeşil olunca bulması çok zor. Birisinin alması da zayıf ihtimal çünkü etrafta yerleşim alanı çok az.

1.png
2018-2-8
Use props
Algan
lvl.4
Turkey

Aslan TURAN Posted at 2018-2-8 23:18
Sağolun, fakat etrafta ağaçlık bi alan da yok sadece bir sıra binalar geri kalan kısım ise ova gibi bir alan, her yere baktım ama alan yeşilliklerle dolu benim dronum da yeşil olunca bulması çok zor. Birisinin alması da zayıf ihtimal çünkü etrafta yerleşim alanı çok az.

kamera görüntüleri duruyor mu? düşerken belki noktayı kavramak daha kolay olur. ağır çekime izlersiniz.
2018-2-9
Use props
Aslan TURAN
lvl.1
Turkey

Algan Posted at 2018-2-9 02:53
kamera görüntüleri duruyor mu? düşerken belki noktayı kavramak daha kolay olur. ağır çekime izlersiniz.

Uçuş esnasında ki kayıtlar var fakat kumanda ile dron arasında ki bağlantı koptuktan sonra her hangi bir kayıt yok ne yazık ki. Kuman da ekran gidip gidip geldi.
2018-2-9
Use props
Algan
lvl.4
Turkey

https://forum.dji.com/thread-136840-1-1.html
2018-2-22
Use props
djiuser_ukGRHK7LwC6D
lvl.1
Turkey

Herkese selamlar,

2 gün önce aldığım spark drone umu evde denerken kapıya çarpmam sonucu bir tane pervane motorunda sıkışma oluştu. Tek bir pervane dönmediği için diğerleri dönmeye başlayıp duruyor motor. Karacasulu'dan almıştım tekrar oraya gönderdim servis için. Bu önemli ve maliyetli bir arıza mıdır? Karacasulu ile iletişiminde sorun yaşayan arkadaşlar oldu mu? Teşekkür ederim.

İyi forumlar.
2018-2-25
Use props
nazlicafe2007
lvl.1

Turkey

Selam, Arkadaşlar, Dji Phantom 4 Pro Plus'ın Kumandasını Açar Açmaz, Bip Bip ve Kırmızı Alarm Veriyor Sürekli... Güncelemeden Sonra vermeye Başladı Bu Hatayı, Böyle Bir Hatayla Karşılaşan Varmı.???
2018-2-25
Use props
specialturk99
lvl.1
Turkey

Arkadaşlar selamlar;

Mavic Pro dronu için en iyi uçurma uygulaması hangisidir sizce ?

Teşekkürler, iyi günler.
2018-2-26
Use props
Bulenterd
lvl.2
Flight distance : 292943 ft
Turkey

Herkese merhaba arkadaşlar, ben ve bir arkadaşım da Spark Combo ve Mavic Air Combo ile aranıza katıldık. İstanbul Eyüp tarafında arada uçuş yapıyoruz.
2018-2-26
Use props
Aslan TURAN
lvl.1
Turkey

djiuser_ukGRHK7LwC6D Posted at 2018-2-25 10:09
Herkese selamlar,

2 gün önce aldığım spark drone umu evde denerken kapıya çarpmam sonucu bir tane pervane motorunda sıkışma oluştu. Tek bir pervane dönmediği için diğerleri dönmeye başlayıp duruyor motor. Karacasulu'dan almıştım tekrar oraya gönderdim servis için. Bu önemli ve maliyetli bir arıza mıdır? Karacasulu ile iletişiminde sorun yaşayan arkadaşlar oldu mu? Teşekkür ederim.

Merhaba Hoşgeldin,

Benim de yaşadığım bir problemim vardı forum da paylaştım zaten ve bu konu üzerine Karacasulu ile yüz yüze görüştüm ve sonrasında bence ellerinden geleni yapmaya çalıştılar fakat benim durum baya karışık olduğundan dolayı Dji ile görüşmeleri sonucunda dronumun yenisini, vermediler fakat ben halen Dji ile mailleşiyorum umarım olumlu sonuçlanacak.
Bence senin yaşadığın durumda kullanıcı hatası diyebilirler ama umarım demezler ve ücretsiz bir şekilde zararını karşılarlar.
2018-2-27
Use props
Aslan TURAN
lvl.1
Turkey

djiuser_ukGRHK7LwC6D Posted at 2018-2-25 10:09
Herkese selamlar,

Merhaba Hoşgeldin,

Benim de yaşadığım bir problemim vardı forum da paylaştım zaten ve bu konu üzerine Karacasulu ile yüz yüze görüştüm ve sonrasında bence ellerinden geleni yapmaya çalıştılar fakat benim durum baya karışık olduğundan dolayı Dji ile görüşmeleri sonucunda dronumun yenisini, vermediler fakat ben halen Dji ile mailleşiyorum umarım olumlu sonuçlanacak.
Bence senin yaşadığın durumda kullanıcı hatası diyebilirler ama umarım demezler ve ücretsiz bir şekilde zararını karşılarlar.
2018-2-27
Use props
djiuser_ukGRHK7LwC6D
lvl.1
Turkey

Cok tesekkur ederim. Umarim dedigin gibi olur. Henuz geri donus yapmadilar.
2018-2-28
Use props
specialturk99
lvl.1
Turkey

Beyler selamlar;

mavic pronun kumandasının üzerinde, bulunan tuşların detaylı, en önemlisi Türkçe açıklamasını yapan makale veya video lazım nereden bulabilirim ? )

Herkese kırımsız uçuşlar dilerim.
2018-3-5
Use props
WEDERCAN
New

Turkey

Merhaba arkadaşlar, Phantom 3 pro kullanıyorum, cihazım düştü kırıldı, yeni sadece drone alsam eski cihazın kumandasını yeni cihazda kullanabilirmiyim?
2018-3-23
Use props
photOguzhan
lvl.1
Flight distance : 533310 ft
Turkey

Merhaba arkadaşlar.
Bir sorum olacaktı.

Mavic Air aldım yakın zamanda. Birkaç denemeden sonra fotoğraflarda gözüme bir kırmızılık çarptı orta noktada. Acaba bu konuda bir bilgisi olan var mı ?
Normal bir durum mu bu ?

örnek fotoğraflar;

2018-4-19
Use props
fans8a64f796
New

Turkey

Merhabalar. Ben usa dan dji mavic air aldim. Ilk uçuşu yapmak üzere kurcalarken,  update geldi .update ten sonra , link diye birşey cıktı. Kayıt icin. Bunu tamamlayabilmek için Cin telefon numarası istiyor.  Bu konuda yardım rica ediyorum
2018-4-30
Use props
fans4a1433ba
New
Turkey

Merhaba Dostlar,

Yeni Dji Mavic Pro aldım bu ilk deneyimim. Büyük problemler yaşadım dronun ilk gününde sanki 20 yıllık kullanılmış bir cihaza dönüştürdüm. Darbeler falan,

Samsung Galaxy Tab A da dronu kullanmak istiyorum bunun için hangi ara kabloyu almam gerekiyor arkadaşlar.
2018-5-7
Use props
djiuser_Q7bUdv3P3A3t
New
Turkey

Merhaba. M.pro kullanıcısıyım bataryam şarj olurken tek led yanıp sönüyor ve şarj olmuyor sorun nedir Yardımcı olabilirmisiniz saygılar sevgiler
2018-5-20
Use props
Mehmed Dursun
New

Turkey

Merhaba arkadaşlar. Bir süre önce DJI Phantom 4 Pro Plus Drone' um düştü ve uçamayacak düzeyde hasar gördü. Şimdi yeni Drone almak istiyorum fakat biliyorsunuz bunların kumandasında kendi ekranı var ve kumandaya monteli. Daha düşük fiyatta bir Drone alacağım için bu kumanda yı Drone da kullanabiliyor muyum ?
2018-5-25
Use props
Ali Çelebi
New

Turkey

merhaba, phantom 2 plus var. Telefona bağlanıyor ama kameraya girdiğimde "cell low voltage protection warning" yazısı çıkıyor, görüntü alamıyorum. Sorun neden kaynaklanır? Çözümü nedir?
2018-6-3
Use props
Ali Çelebi
New

Turkey

Ali Çelebi Posted at 2018-6-3 05:09
merhaba, phantom 2 plus var. Telefona bağlanıyor ama kameraya girdiğimde "cell low voltage protection warning" yazısı çıkıyor, görüntü alamıyorum. Sorun neden kaynaklanır? Çözümü nedir?

2018-6-3
Use props
Cengiz Mert
New

Turkey

Dji spark sahibiyim apartman dairesinin 8. Katinin balkonundan drone u kaldirdim kendiliginden kontrolden cikti hizla uzaklasti ve baglanti koptu asagi indim apartmandan 100 metre asagida inis yapmis 30 cm yukseklite yol ortasinda bekliyor sebebi nedir?
2018-6-5
Use props
Cengiz Mert
New

Turkey

Apartman balkonunda kaldirdim komtrolden cikip hizla uzaklasti gps sinyali kayboldu sebebi nedir?
2018-6-5
Use props
Emrah Akdogan
lvl.1

Turkey

Selamlae bende.mavic air düşünüyorum sizin fikriniz nedir
2018-6-14
Use props
Spymaster
New
Flight distance : 264587 ft
Turkey

Arkadaşlar merhaba

yaklaşık 2 hafta kadar önce DJI Mavic Pro Alphine White Combo satın aldım ankara'da uçuşlar yapiyorum ankara birlikte uçurabileceğimiz birileri var mı ?
2018-6-18
Use props
djiuser_SrrIUWy2ZhDK
lvl.3
Flight distance : 4442 ft
Turkey

Selam herkese.ben birşey sormak istiyorum.spark ve rc bağlantısıni yaptıktan sonra,android den rc nin wifi sini giriyorum ve go fly çıkıyor.Ben bu durumda dronu uçurmak için doğrudan rc kollarıyla mı uçuşa başlıyayım,yoksa once telefon üzerinden mi uçuşa başlayayım?Teşekkürler şimdiden.
2018-6-22
Use props
fans6e44dc92
lvl.2
Flight distance : 161831 ft
Turkey

Merhaba arkadaslar bende Mavic Air var ve şu anda Butun Mavic Airlarda Update sonrası Kumanda ve Telefona baglanma sorunu var. Forumalara bakarsanız dünyanın heryerinden insanlar şuan benim gibi kac gundur Mavic Airlarını uçuramıyor. Ne Kumanda ile baglantı kuruyor nede Wifi ile telefona bağlanıyor. Kafayı yiycem hic bişey yapamıyorum. bir bilgisi olan var mı?
2018-6-26
Use props
dronerwannabe
lvl.1
Turkey

Herkese selamlar, Bursa’dayım ben de. Yeni mavic air aldım ve daha sadece bir kere uçtum. Buradaki kazaları okudukça korkmaya başladım çok. Bu arada 500 gr altı cihazlarda pilot kaydı ve uçuş izni gerekiyor mu? Herkese selamlar
2018-7-12
Use props
djiuser_qYJs6IMi0Lgr
lvl.1

Turkey

fans6e44dc92 Posted at 2018-6-26 15:04
Merhaba arkadaslar bende Mavic Air var ve şu anda Butun Mavic Airlarda Update sonrası Kumanda ve Telefona baglanma sorunu var. Forumalara bakarsanız dünyanın heryerinden insanlar şuan benim gibi kac gundur Mavic Airlarını uçuramıyor. Ne Kumanda ile baglantı kuruyor nede Wifi ile telefona bağlanıyor. Kafayı yiycem hic bişey yapamıyorum. bir bilgisi olan var mı?

DJI Mavic Air'le alakali ucuramama ya da baglanti sorunu yasamadim, hangi firmwaredesiniz?
2018-7-15
Use props
djiuser_qYJs6IMi0Lgr
lvl.1

Turkey

Lütfen yeterli yesik GPS sinyali yoksa droneyi kaldirmayin. Ev icinde ucurmayin, calistiracaksainiz pervanelerini sokun yok illa evde ucuracaksaniz pervane koruma kullanin.
Balkonda, apartman aralarinda sokakta ucurmayin cunku yeterli GPS sinyali alamadigindan kontrol edemeyeceksiniz.
2018-7-15
Use props
fans41cdf081
New

Turkey

Arkadaslar merhaba yardima ihtiyacim var. Hic drone kullanmadigim icin bu ise ikinci el bir phantom2 ile basladim. Drone ilk defa ucurmak istedim. Butun gps ayarlarini yaptim. Yerden 50 cm kadar havalandiktan sonra sol tarafa dogru yatip dusuyor. Hep bunu yapiyor. 2 3 seferde kalkmak isterken pervane yerinden cikip firladi. Acaba nerede hata yapiyorum ya da droneda mi bir sorun var. Cozum bilen varsa ve yardim ederse cok sevinirim. İyi gunler
2018-8-4
Use props
aytacu
New
Turkey

Merhaba, Bende Phantom 4 pro 2.0 aldım. Yanlıs hatırlamıyorsam bir önceki phantom 4 ile 500m yüksege cıkabiliyorken 2.0 ile 120m ye cıkıyorum. Bu 120m ile sınırlandırıldı mı acaba?
2018-8-6
Use props
djiuser_xn2K59UgTLPu
New
Turkey

Mavic Air dronumu fcc moda geçirdim yeni aldığım için tek bir yerde deneme uçuşları yapabildim.
benim sorunum drone yatay olarak 60 - 70 metreden sonra sinyal yok diyor ve görüntü falan gidiyor yükseklikte yaklaşık 20 metre iken.
Bulunduğum yer deniz kenarı 2 -3 adet büyük telsiz anteni ve 3 adet baz istasyonu var wifi ağıda var her yerde
cihazın bukadar çabuk sinyal kaybetmesi normal mi. millet 5 km ucuruyor aynı cihazı ben daha 150 mt gidemedim. Lütfen biri ya normal desin ya bi arıza var desin ama bisey desin
2018-8-23
Use props
dewr83
lvl.1
Flight distance : 73661 ft
Turkey

djiuser_xn2K59UgTLPu Posted at 2018-8-23 23:36
Mavic Air dronumu fcc moda geçirdim yeni aldığım için tek bir yerde deneme uçuşları yapabildim.
benim sorunum drone yatay olarak 60 - 70 metreden sonra sinyal yok diyor ve görüntü falan gidiyor yükseklikte yaklaşık 20 metre iken.
Bulunduğum yer deniz kenarı 2 -3 adet büyük telsiz anteni ve 3 adet baz istasyonu var wifi ağıda var her yerde

Herkese selam..

dostum sana baska bir forumda cvp yazdim burda tekrar etmim..

yarismaya istanbuldan MA ile katiliyorum. wifi ile baglanti sorunu ben cok yasamadim hoş 900metreyi hic gecmedim..

son yasadigim problem karaburunda 1 2 dakika goruntu cekmek icin sahilden havalandim 15 metredeyken jandarma geldi.

meskul mahal alaninda ucurmak yasak dedi.. nese indirdim konustuk biraz.. iyi niyetlilerdi vu cihazlar hakkinda genel anlamda bilgileri yok. kayitli mi dediler dedim 500gr alti oldugu icin kayit gerekmiyor.. bilmiyorduk falan dediler ama burada maalesef bir acik var iste.. adam ben nerden senin dogru soledigini de diyebilir.. en azindan 500gr alti kolay kayit imkani saglayan bir sistem olmali dusuncesindeyim..

meskul mahal alanida cok geniş kavram.. en yakin yerlesim biriminden yada toplumsal alandan 500metre uzaklikta olmaniz gerekiyor.. biz nerede ucacaz merak konusu..
2018-8-29
Use props
Eray
lvl.1
Turkey

Merhabalar, bende Spark alarak aranıza katılmış oldum. Maltepe park alanında phantom sahibi üstad sayesinde burayı öğrenmiş oldum.Saolsun yaşadığı tecrübeleri anlatarak yardımcı oldu. Sizlerinde tecrübelerinizi ilgi ve merakla takip etmekteyim. Sevgilerle ..
2018-9-2
Use props
husoaga07
New

Turkey

Merhabalar, benim oyuncak sınıfı dediğimiz şu ucuz dronelardan var (JJRC H37) ve DJI dronelarına geçiş yapmayı düşünüyorum ama bütçem kısıtlı. Malum 2.el sitelerinden baktım ve Phantom 2 700 TL Phantom 1 de aşağı yukarı aynı. Sizce ben bunlardan birini mi almalıyım yoksa Phantom 3'ün ucuzlamasını mı beklemeliyim?
2018-9-3
Use props
Hakan81
lvl.2

Turkey

husoaga07 Posted at 2018-9-3 07:54
Merhabalar, benim oyuncak sınıfı dediğimiz şu ucuz dronelardan var (JJRC H37) ve DJI dronelarına geçiş yapmayı düşünüyorum ama bütçem kısıtlı. Malum 2.el sitelerinden baktım ve Phantom 2 700 TL Phantom 1 de aşağı yukarı aynı. Sizce ben bunlardan birini mi almalıyım yoksa Phantom 3'ün ucuzlamasını mı beklemeliyim?

kullanım amacınız ne olacak hocam ?
2018-9-5
Use props
Eser Sevinc
New

Turkey

Gimbal calibration %50 de kalıyor defalarca denedim sonuç aynı phantom 4pro model sorun ne olabilir arkadaslar
2018-9-15
Use props
ammaradam
lvl.1
Flight distance : 56601 ft
Turkey

Merhaba
Mavic air kullanıyorum. İstanbulda pek deneme yapmadım ama kamplarda gezmelerde bir şeyler denemeye çalışıyorum.
Cihadan memunun genel olarak ama bir kere benim kontrolümden çıkarak bir yere çarpıp düştü. servisine götürdüm technomodel adı. Bana sinyal almadan kalmışsınız dedi. Sİmnyal almazsa kafasına göre hareket edebilirmiş. Türkçe klavuzlarında böyle şeyler yazmıyor. Alırken özellikle benim gibi tecrübersizler dikkati olmalı. Benim ürünün çalışıyor ama çarpmada şu an farketmediğim bir şey olmusmudur bilmiyorum.
Bu arada technomodel bana bizden alsaydınız size anlatırdık dediler. Ben de anlatacağınıza klavuza neden yazmıyorsunuz dediğimde yazamayız dediler ben ürünü klasfotodan aldım. Klasfoto ürünü onlardan alıyor ama onlardan daha ucuza satıyor. Klassfotoyu da kötülediler. değişik insanlar. Bu konu hakkında da dji a yadım dönüş bekliyorum.
Youtube da kendimce birşeyler koyuyorum. Daha işin başında sayılırım. Videolarımı bakabilirsiniz. Mehmet Ammar Kamer diye aratırsanız kanalınm çıkar. Varsa tavsiyeler alabilirim. Hafta sonları kamp gezme yapan arkadaşlar varsa da ortak birşeyler yapmak isteyen olursa yapabiliriz.
2018-9-22
Use props
Advanced
You need to log in before you can reply Login | Register now

Credit Rules