Please select Into the mobile phone version | Continue to access the computer ver.
Turkey - DJI
151815 368 2017-1-16
Uploading and Loding Picture ...(0/1)
o(^-^)o
rahandis
lvl.1
Flight distance : 5121 ft
Turkey

ammaradam Posted at 2018-9-22 10:25
Merhaba
Mavic air kullanıyorum. İstanbulda pek deneme yapmadım ama kamplarda gezmelerde bir şeyler denemeye çalışıyorum.
Cihadan memunun genel olarak ama bir kere benim kontrolümden çıkarak bir yere çarpıp düştü. servisine götürdüm technomodel adı. Bana sinyal almadan kalmışsınız dedi. Sİmnyal almazsa kafasına göre hareket edebilirmiş. Türkçe klavuzlarında böyle şeyler yazmıyor. Alırken özellikle benim gibi tecrübersizler dikkati olmalı. Benim ürünün çalışıyor ama çarpmada şu an farketmediğim bir şey olmusmudur bilmiyorum.

Mehmet Bey merhaba,

Ben de Temmuz'dan beri MA kullanıcısıyım. Ancak geçen ay firmware update yapmak gibi bir gaflete düştüm; şu an çoğu kullanıcı gibi ben de video iletiminde problem yaşamaktayım. Siz hangi firmware i kullanıyorsunuz? Son versiyonu kullanıyorsanız bağlantı problemlerinden muzdarip misiniz?

Teşekkür ederim,
Güvenli uçuşlar
2018-9-23
Use props
ammaradam
lvl.1
Flight distance : 56601 ft
Turkey

rahandis Posted at 2018-9-23 11:18
Mehmet Bey merhaba,

Ben de Temmuz'dan beri MA kullanıcısıyım. Ancak geçen ay firmware update yapmak gibi bir gaflete düştüm; şu an çoğu kullanıcı gibi ben de video iletiminde problem yaşamaktayım. Siz hangi firmware i kullanıyorsunuz? Son versiyonu kullanıyorsanız bağlantı problemlerinden muzdarip misiniz?

Merhaba
Açıkçası ben sorun yaşamadım. Güncel versiyonu kullanıyorum. Genelde kendimi çekmek için kullanıyorum o yüzden uzak mesafelere pek göndermiyorum.
2018-9-25
Use props
kanlicali
lvl.1
Flight distance : 30315 ft

Turkey

selam beyler ribbon cable arayan varsa elimde 4 tane var fazla sipraiş verdim yanlıslıkla
2018-9-27
Use props
Eray
lvl.1
Turkey

Arkadaşlar sparkta bağlantı kopması sorunu yaşayanlar ffc moda geçirirse bunun önüne geçebilir şu video ile yapabilirsiniz
2018-9-28
Use props
robben61
New

Turkey

merhabalar, bugün dji phantom 4 cihazımız 10 metre yüksekteydek düştü. mevzu şu: ilk uçuşu yaklaşık 15dk yaptıktan sonra (hava biraz rüzgarlıydı ve 'güçlü rüzgar' uyarısı almıştık) sorunsuz yere indirerek batarya değişimi yaptık. ardından hemen kalkış yaptık 10 metre yükseğe sabit çıktıktan sonra sola dönüş verdik, ardından çok hızlı gelişen olayda cihaz önce ikaz verdi ve aniden yalpalayarak yere çakıldı. cihazı incelediğimizde pervanelerden biri kayıptı. ilk tespitimiz uçuşta pervanelerden biri yerinden sökülerek düşmüş olabileceğiydi. ardından uçuş kayıtlarına baktığımızda 10metrede iken 'Warning-Motor idling (loose or missing propeller)' hatasının hemen akabinde uçak düşüyor. şu an gimball hareket edemez halde ve iniş takımı ayaklarından biri (pusula bu ayaklardaymış bu yüzden compas hatası da başladı) kırıldı. bilmiyorum böyle bir sorun yaşayan var mı ama uçmadan önce mutlaka pervaneleri tekrar kontrol edin dostlar. iyi uçuşlar olsun. selametle
2018-10-17
Use props
aceven
lvl.1
Flight distance : 456 ft

Turkey

Arkadaşlar merhaba. bende spark ile dron dünyasına giriş yaptım istanbul beylikdüzünden selamlar,  bu arada ilk haftadan biten pil ve rth modu yüzünden dron kendini duvara gömdü. ama çok şükür sadece kozmetik hasarla yırttık gimballın an tarafındaki kapak kırıldı ama sorunsuz çalışıyor. kapak bulabilirsem değiştiricem yoksa bu şekilde devam .
2018-10-20
Use props
Eray
lvl.1
Turkey

aceven Posted at 2018-10-20 15:46
Arkadaşlar merhaba. bende spark ile dron dünyasına giriş yaptım istanbul beylikdüzünden selamlar,  bu arada ilk haftadan biten pil ve rth modu yüzünden dron kendini duvara gömdü. ama çok şükür sadece kozmetik hasarla yırttık gimballın an tarafındaki kapak kırıldı ama sorunsuz çalışıyor. kapak bulabilirsem değiştiricem yoksa bu şekilde devam .

geçmiş olsun. cihazı havalandırmadan gps moduna geçtiğinden emin olup uçurmakta fayda var.
2018-10-21
Use props
djiuser_JoVADsqR4BDj
New

Turkey

Arkadaşlar merhaba, geçen sene amerikadan dönerken mavic pro almıştım. Shgm’den kaydettirmemiştim. Şimdi kaydetmek istediğimde yurda girişten 3 gün içinde kayıt yapılması gerektiği aksi durumda cezadan fln bahsediliyor. Yurtdışından yolcu beraberinde drone getirip 3 gün süresini aşıp kaydettiren var mı? Varsa nasıl yapılıyor yardımcı olabilir misiniz? Aklıma bir sonraki yurt dışı seyahati dönüşünde kaydettirmek geliyor ama açıkçası beklemek istemiyorum malum kayıtsız ve izinsiz uçuşlarda 11bin lira gibi cezalardan bahsediliyor. shgm’nin sistemi yurda giriş tarihini fln eşleştiriyor mu acaba?
2018-10-23
Use props
Semih Turgay
New

France

SELAM ARKADAŞLAR. PHANTOM 4 KULLANICISIYIM VİDEO VE FOTOGRAF ÇEKİMLERİNDE EKRANDA ÇİZGİLER OLUŞUYOR SANKİ YAĞMUR YAĞIYORMUŞ GİBİ BUNUN NEDENİNİ BİLEN VAR MI ? TEŞEKKÜRLER
2018-11-6
Use props
Fatih Coşkun
New

Turkey

rahandis Posted at 9-23 11:18
Mehmet Bey merhaba,

Slm arkadaşım Mavic Airde benzer bir durum benimde başıma geldi sonra fark ettim ki yazılımdan sonra sinyal 2.4G den 5.8G ye geçmiş tekrar 2.4G ye alınca sorun düzeldi
2018-11-25
Use props
docege
New

Turkey

Arkadaşlar çinden Mavic air siparişi verdim.
aranızda bu şekilde alıp garanti ile ilgili bilgisi olan var mı acaba?
bu cihazların uluslararası garantisi mevcut mudur?
2018-12-12
Use props
Akın Sapancı
lvl.1

Turkey

Selam Herkese,
Bugün talihsiz bir olay yaşadım.
Mavic Air, havalandıktan bir süre sonra sinyal sorunu yaşadım ve back to home desemde dönmedi ve drone kayboldu.
Alanı bir süre aradım taradım bulamadım
Artık drone’m yok.
Nasıl bulabilirim,bir yolu var mı ?
2018-12-16
Use props
Akın Sapancı
lvl.1

Turkey

Hi , i have big problem.Mavic air disappeared.not returned shortly after taking off.i said go back home but lost on the way back. What should i do?

Mavic Air’ım kayboldu,havalandıktan kısa süre sonra eve dön dememe rağmen dönerken kayboldu.bulamadım.napmalıyım.
2018-12-19
Use props
djiuser_WHfzFuPvyAxw
lvl.1
Flight distance : 617 ft
Turkey

Spark ile ilgili bir problem yaşıyorum telefon ile rc bağlantısı 3-5 dk sonra kopuyor ve birdaha baglanamiyorum rc kapatıp açtıktan sonra bağlanıyor farkli telefonlardada aynı genel bir sorunmudur sadece benmi yaşıyorum veya bir çözümü varmıdır
2018-12-29
Use props
djiuser_eDhNU0HYEoMS
lvl.1

Turkey

Hı Is my spark wrong product or user wrong ?My spark record 720p and videos is laggy and choppy.Also delay with video streaming,feeding.So I feel bad How can I solve this problem?
2018-12-31
Use props
my Y
New

Belgium

Arkadaşlar küçük bir sorun var. Telefon numarası istiyor Çin için yardım
2019-1-19
Use props
fansf2b60278
lvl.1
Kuwait

Merhabalar, dji before 4 programını çalıştırmak için "enter Mainland china phone number" diye link çıkıyor. Bu sorunla karşılaşan varsa yardımcı olabilir mi acaba?
2019-1-24
Use props
fansf2b60278
lvl.1
Kuwait

fans8a64f796 Posted at 2018-4-30 03:11
Merhabalar. Ben usa dan dji mavic air aldim. Ilk uçuşu yapmak üzere kurcalarken,  update geldi .update ten sonra , link diye birşey cıktı. Kayıt icin. Bunu tamamlayabilmek için Cin telefon numarası istiyor.  Bu konuda yardım rica ediyorum

Arkadaşım, sorunu çözebilen buldun mu acaba?
2019-1-24
Use props
fans96680104
New

Turkey

Arkadaşlar yeni spark sahibi oldum fakat görüntü ve video kalitesi çok düşük nasıl düzeltebilirim ayrıca ön kısımdaki algılama sensörünün sadece sağdan iki tanesi kırmızı yanıyor bu normal mi?
2019-1-27
Use props
tronik
lvl.2
Flight distance : 72018 ft
Turkey

kanlicali Posted at 2018-9-27 13:35
selam beyler ribbon cable arayan varsa elimde 4 tane var fazla sipraiş verdim yanlıslıkla

Merhabalar
hangi modelin elinizdekiler
2019-1-29
Use props
tronik
lvl.2
Flight distance : 72018 ft
Turkey

fans96680104 Posted at 1-27 06:15
Arkadaşlar yeni spark sahibi oldum fakat görüntü ve video kalitesi çok düşük nasıl düzeltebilirim ayrıca ön kısımdaki algılama sensörünün sadece sağdan iki tanesi kırmızı yanıyor bu normal mi?

Merhabalar,
Djı Go 4 uygulamadan ayarlardan düzeltebilirsiniz
Benimle iletişem geçebilrisizni

info@tronik.com.tr
www.droneseepeti.com.tr
2019-1-29
Use props
fansfc69c48b
New

Turkey

merhaba,dji 'ın yetkili satış yetklilisi hangi firmadır.google da arattığımda bir sürü firma çıkıyor.hepside yetkili satıcımı yoksa yalanmı yazıyorlar.
2019-1-31
Use props
Serkan Alper Başer
New

Turkey

I was using my Mavic Air over forest and suddenly I lost connection. I pushed Go Home Button on Rc controller but it did not react of my commands. It flew away and disappeared. We tried to fallow GPS coordinate and arrived find my drone point. But we couldn’t found it. We checked around and even checked with another drone above trees but no chance. We checked everywhere. Please help me. We guess need true location maybe we have wrong information by drone.If possible may you help us for exactly coordinates which is my drone location. I’m going to share all information about my drone Thank you for corporations and understanding Regards.
2019-2-1
Use props
djiuser_r42P34sTtIhS
New
Flight distance : 18150 ft

Turkey

Bugün karaköyde drone kontrolden çıktı ve kumanda dışında hareket etti (magnetic interference) gibi birşey yazıyordu ve drone geri geri gitmeye devam etti. Sinyal koptu eve geri çağırdığım halde kaçdefa gelmedi. Sonuç olarak dronu kaybettim. Saatlerce aradım bulamadım. Bu arada spark kullanıcısıyım. Yapabileceğim birşey varmı ne önerirsiniz?
2019-3-17
Use props
djiuser_TXBO8tyQ8i8l
New

Turkey

1.uçuş öncesi pervanelerin ve pildeki hücrelerin doğru çalıştığından emin olun.Tam şarjli pil ile kalkiş yapin.cihazin compass ayarlarini mutlaka yapin.ve drone manyetik alanlarda tutmayin ve saklamayin.bu direk intihar sebebi.
2.pillerinizi uçuş öncesi şarj edin.full şarjli şekilde 5 günden fazla bekletmeyin.Bekleticekseniz yüzde 40 50 seviyelerinde bekletin.pilinizi uçarken yüzde 25 ile 30 arasinda kaldiğinda indirmeye çalişin.
3.kalkiş yapicağiniz alanin etrafı açik bir yer olarak belirleyin ve cihaz gps moduna geçmeden kalkmayin.sonrasinda rth noktasi ni belirleyecektir.haritadan bu noktaya bakip dogru olup olmadiğini onaylayin.her uçuş sahaniza göre rth irtifasini ayarlayin.rüzgarin şiddetine dikkat edin.bunun için meteoroloji uzmani olmanıza gerek yok.
4.120mt irtifanin üstüne çikmayin.ve 2km mesafeden fazla gitmeyin rekor kirmaya çalişmayin.
Başlica kurallar olarak bunlara dikkat ederseniz.bu işte profesyonelleşme yolunda ilk adimi atmiş olursunuz.iyi uçuşlar.
2019-3-19
Use props
Aircraft Media
lvl.1
Turkey

Herkese merhaba.

Benim şöyle bir sorunum var.

Premiere Pro CC 2019 ve CC2018 programları var.
programları aylık olarak satın aldım orjinal olarak kullanıyorum.
Osmo mobile 2 cihazına iphone XR'ı bağlıyorum ve DJİ GO uygulamasına girerek bu uygulama içerisinden 1080p60FPS çözünürlüğünde video kaydediyorum.
İphone'un kendi ayarlar menüsünde de kamera çözünürlüğünü 1080p60FPS olarak ayarlıyorum.

Fakat bu çektiğim görüntüleri Premiere Pro'ya import ettiğimde daha source monitöründeyken bile video oynatmada bir problem oluşuyor.
Play dedikten sonra ilk 3 saniye oynuyor fakat 3. saniyeden sonra videonun farklı saniyelerinde ki kareler oynayan görüntünün üstünde sürekli gelip gidiyor.
Flaş gibi farklı kareler yanıp yanıp sönüyor.
Bu olmaya başladığında akan görüntü de donuyor.
Durdur başlat yapmama rağmen aynı kaldığı yerden hatalı oynatmaya devam ediyor.
Oynatma çubuğunu farklı yerlere alsam da yine aynı kaldığı yerde sorunlu şekilde devam ediyor.

Osmo cihazına bağlı şekildeyken fakat iphone'un kendi kamera menüsünden video çektiğimde böyle bir sorun olmuyor.

Osmo ve Premiere kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum.

Lütfen bana bir çözüm bulun.

Sistem özellikleri:

AMD Ryzen 2700X
Asus Rog Strix RTX 2060 6 GB
Corsair Vengeance PRO 32 GB 3000 MHZ RAM
Asus x470 Gaming Plus Motherboard
Philips Full HD 75 Hz Curved Monitör
2019-3-26
Use props
berkinekiz
New
Turkey

Selam arkadaşlar. Bende Spark var ve Fransadan almıştım. zaten 1-2 kere kullandım sonrasında Türkiyeye geldim. Ancak Fransadayken çektiğim son görüntülerde bozuk vcd gibi çizgiler olduğunu farkettim. Bugün uzun bir aradan sonra yeniden açtım dronu ve uçuş yapmadan kameradan kayıt yaptım. Telefona aktarılan görüntüde bazen çizik çizik ve bozuk görüntüler alıyorum. bağlantıdan mı acaba diye düşünürken Sd kartımı bilgisayara taktım ve aynı bozuk görüntünün kaydedildiğini gördüm. Sanırım kamera ile ilgili bir problem var ama b u kadar kısa sürede nasıl olabilir bu anlaşmış değilim. Benzer sorunu yaşayan var mı ? Ne yapabilirim ?   

Hi friends. I got Spark and I bought it in France. I have already arrived in Turkey after I used 1-2 times. But in the last images taht I took in France, I realized that there were lines like corrupt vcd. Today after a long break I re-opened the drone and did the recording without fly from the camera. I sometimes get scratched, distorted images and sometimes not. I thougt it is about  the connection image transferred to the phone. Then I inserted my SD card to the computer and I saw the same corrupt image recorded. I think there is a problem with the camera but I'm not agreeing on how it can be so soon. Do you have a similar problem? What can I do ?
2019-3-27
Use props
circassianstorm
New

Turkey

merhaba,

phantom 3 standartta firmware güncellerken problem oldu ve güncelleme yapılmadı. şimdi açtığım zaman sürekli bip sesi var kanat ışıkları yanmıyor. nasıl çözebiliriz acaba? firmware güncellemeden öncede rc signal lost hatası veriyordu.
2019-4-10
Use props
djiuser_tDCzZVray9D2
New

Turkey

Selam herkese ben  Dji spark kullanıcısıyım  iPhone ile OTG kablo bağlantısında sorun yaşıyorum kullandığım telefon iPhone 7 plus android telefonda sorun yaşamıyorum iPhone’daki sorun bağlantı esnasında Bu cihazı desteklemiyor hatası daha önce iPhone ile kullanmıştım sorun yaşamamıştım başka kablolar ile denedim olmadı böyle bir sorun yaşayan var mı herkese selam
2019-5-4
Use props
semih yenigül
New

Turkey

Merhaba herkes kolay gelsin. Benim bir sorum var , elimde Dji phantom 3 pro var. Bu drone'da uçuş rotası oluşturma özelliği var mı? Ben belli bir alanda tekrar eden uçuş yapacağım 5-6 nokta oluşturup o noktalardan uçuş yapmasını istiyorum. Kendi içinde bir özellik var way points diye ama bunun tam olarak ne vermek istidğini anlamadım. Nokta oluşturuyormuş ama o noktalardan uçuş yapıyor mu bilmiyorum?
2019-5-10
Use props
semih yenigül
New

Turkey

uçuş rotası
2019-5-12
Use props
semih yenigül
New

Turkey

flight route
2019-5-12
Use props
semih yenigül
New

Turkey

Arkadaşlar merhaba, geçen sene amerikadan dönerken mavic pro almıştım. ... Yurtdışından yolcu beraberinde drone getirip 3 gün süresini aşıp kaydettiren var
2019-5-12
Use props
Aziz Yılmazer
New

Turkey

Merhabalar ben Türkiye’den klas foto dan Dji spark aldım ilk uçuşumda sorun yoktu ama sonraki iki uçuşda benim kontrolüm dışında duvara çarptı ve şu an gene benim kontrolüm dışında denize düştü çıkarttım pirince koydum ama içinden yanık kokusu geliyor yalnız açılıyor bunun Türkiye’deki yetkili servisi tarafından desteği var mı çok pahalıdır onarımı ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim .
2019-5-21
Use props
djiuser_pWgtdVkjNhxD
New
Flight distance : 9232 ft

Turkey

Merhaba arkadaşlar phantom 4 kullanicisiyim.Uçuş esnasinda telefonuma kayit edilen 720 p goruntude benim sesim var.Fakat drone ucuşu esnasinda dış ses  (pervane ve ruzgar sesi)almiyor.sanirim uzerinde dahili bir mikrofon yok.Bilmiyorum belkide benden başka kimseninde boyle bir talebi yoktur.Ama en azindan seçenekli olarak konulabilirdi.Mesela youtube de phantom 2 videosu izledim videoda hem ruzgar hem pervane sesi duyuluyor.
2019-5-23
Use props
rtakak.
New
Flight distance : 226473 ft
Turkey

İstanbulda uçurmak için güzel yerler biliyor musunuz?
Do you know anu good place at Istanbul to fly?**

Mavic Air kullanıyorum.
2019-5-26
Use props
djiuser_mEglBhmPd1bV
New

Turkey

Merhaba geçen hafta aldığım Mavic 2 Zoom cihazımı dün akşam uçurmak istedim. 3 farklı durak seçip sonra eve dönmesi için otomatik uçuşu başlattım. Dağ başında uçururken 2. Durağa geldiğinde 50 mt yükseklik 500 Mt uzaklıktaki bir mesafede bir anda sinyal kaybetti eve dönsün mü diye sorduğunda evet seçeneğini seçtim ama dönmedi. Bağlantı koptu sinyalin en geldiği nokta uçurumun dibi yakınına kadar gittim ama bağlantı sağlanamadı. Daha önce aynı yerden daha uzağa ve daha yükseğe uçurdum. Bu konuda ne yapabilirim yardımcı olabilecek var mı. Onca paranın bir teknik hatadan dolayı çöp olmasını hiç istemiyorum.
2019-6-9
Use props
fansd51da5c2
lvl.1

Turkey

Turkiyede halen neden yetkili bir servis yok
2019-7-13
Use props
Sparko
lvl.1
Flight distance : 3881 ft
Turkey

Aziz Yılmazer Posted at 5-21 09:14
Merhabalar ben Türkiye’den klas foto dan Dji spark aldım ilk uçuşumda sorun yoktu ama sonraki iki uçuşda benim kontrolüm dışında duvara çarptı ve şu an gene benim kontrolüm dışında denize düştü çıkarttım pirince koydum ama içinden yanık kokusu geliyor yalnız açılıyor bunun Türkiye’deki yetkili servisi tarafından desteği var mı çok pahalıdır onarımı ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim .

Selamlar, sudan çıkardıktan sonra temiz su ile yıkamanı tavsiye ederim 2- 3 gün prinçte bekletseydin problem kalmazdı. herşey kontrolun dışında gerçekleştiyse, drone yuzunden kaynaklandığını düşünüyorsan Djı ın istediği bilgileri temin ettikten sonra bir analiz yapılıyor ve bu analiz sonunda sana cevap veriliyor.
2019-7-30
Use props
Sparko
lvl.1
Flight distance : 3881 ft
Turkey

djiuser_mEglBhmPd1bV Posted at 6-9 02:37
Merhaba geçen hafta aldığım Mavic 2 Zoom cihazımı dün akşam uçurmak istedim. 3 farklı durak seçip sonra eve dönmesi için otomatik uçuşu başlattım. Dağ başında uçururken 2. Durağa geldiğinde 50 mt yükseklik 500 Mt uzaklıktaki bir mesafede bir anda sinyal kaybetti eve dönsün mü diye sorduğunda evet seçeneğini seçtim ama dönmedi. Bağlantı koptu sinyalin en geldiği nokta uçurumun dibi yakınına kadar gittim ama bağlantı sağlanamadı. Daha önce aynı yerden daha uzağa ve daha yükseğe uçurdum. Bu konuda ne yapabilirim yardımcı olabilecek var mı. Onca paranın bir teknik hatadan dolayı çöp olmasını hiç istemiyorum.

Telefonunda Djı Go 4 uygulaması catcheleri tutuyor boylece dronun başına neler geldiğini öğrenebilirdin, dronu kaybettiysen uygulamada Find My Drone seçeneği var onu kullanabilirsin, ancak drone kaybolduysa ve hala daha bulamadıysan, DJI şirketinin yapabileceği pek birşey yok.
2019-7-30
Use props
Advanced
You need to log in before you can reply Login | Register now

Credit Rules