Please select Into the mobile phone version | Continue to access the computer ver.
Turkey - DJI
151692 368 2017-1-16
Uploading and Loding Picture ...(0/1)
o(^-^)o
Sparko
lvl.1
Flight distance : 3881 ft
Turkey

fansfc69c48b Posted at 1-31 06:15
merhaba,dji 'ın yetkili satış yetklilisi hangi firmadır.google da arattığımda bir sürü firma çıkıyor.hepside yetkili satıcımı yoksa yalanmı yazıyorlar.

Türkiye'de sadece italatçılar mevcut, şuanda Türkiye'de herhangi bir yetkili satıcı mevcut değil
2019-7-30
Use props
djiuser_krWNIzPbiFZX
New

Turkey

my Y Posted at 1-19 10:03
Arkadaşlar küçük bir sorun var. Telefon numarası istiyor Çin için yardım

Çözüm bulundu mu
2019-8-7
Use props
djiuser_si6bISlUmgDV
lvl.1
Flight distance : 6211 ft
Argentina

Selamlar, mavic pro platinium aldım dün, pusula kalpbresi olmuyor. Sonra kendi kendi uçuşa hazır deyip havadayken pusula hatası veriyor. Yere indiğinde tekrar kalibre etmek istiyorum ama 5,5 kez denememe rağmen kalibre olmuyor veya olsa bile tekrar hata veriyor. Sebebi nedir, daha yeni aldım hevesimi almadan bismillah sorunla karşılaştım. İnsani pişman ediyor yeminle.
2019-8-10
Use props
yılmazbabur
lvl.1
Flight distance : 180787 ft
Turkey

Merhaba arkadaşlar videomu beğenip abone olursanız çok sevinirim...
https://youtu.be/doWEghnhI7g
2019-8-11
Use props
yılmazbabur
lvl.1
Flight distance : 180787 ft
Turkey

Fly safe teki kırmızı alan kilit açmak isteyenler benimle iletişime geçebilir istenilen bölge bir aylığına kaldırabilirim pazarlık olur....
yilmazbabur@yahoo.com
2019-8-11
Use props
Sayginss
New

Turkey

sıfır alıp toplamda 3-4 kere uçtuğum cihazla bugün gayet temiz uçup kendimi alıştırırken cihaz birden 90 derece sola yattı karşımda. hemen kendini düzeltmiş olsada ödüm patladı.neden böyle yaptığına dair hiçbir fikrim yok logları inceledim ordada sinyal kaybı gibi birşey göremedim.  logu ve videoyu aşağıya bırakıyorum. birşeye çarpmadık ve cihazın düşmesi olmadı hiç.

sayginsariogluss@gmail.com mail adresinden haberleşmemiz daha makul. siteye yeni üye olduk hiçbirşey yaptırtmıyor. bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum log ve videoyu gönderemiyorum buradan.

2019-8-14
Use props
kumburlu
lvl.3

Turkey

selam arkadaşlar phantom 4 pro kumandası ile phantom 4 tanıtılarak kullanıla bilir mi? veya tam tersi phantom 4 kumandası ile pro4 kullanmak mümkü mü? Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden.
2019-8-18
Use props
fans17c6d205
lvl.3

Turkey

kumburlu Posted at 8-18 06:31
selam arkadaşlar phantom 4 pro kumandası ile phantom 4 tanıtılarak kullanıla bilir mi? veya tam tersi phantom 4 kumandası ile pro4 kullanmak mümkü mü? Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden.

msinger adlı kullanıcı tarafından merak ettiğim konu cevaplandı teşekkürler.
You can fly the Phantom 4 with a Phantom 4 Pro remote controller, but you cannot fly the Phantom 4 Pro with a Phantom 4 remote controller. See this list for a complete list of compatible remote controllers.
2019-8-19
Use props
Serkan Büyükyonca
New

Turkey

Merhaba mavic air kullaniyorum bir sorunum var drone havalandikdan sonra kendi kendine sola gidiyor hip hizli bir sekilde kullanirken cok sorun yasiyorum birden sole gidiyor bunun nedenini bilen varmidir ve ayrica surekli kalibre etmem gerekiyor her yeniden baslattigimda kalibre istiyor yardimci olabilirmisiniz
2019-8-20
Use props
fans17c6d205
lvl.3

Turkey

Serkan Büyükyonca Posted at 8-20 01:47
Merhaba mavic air kullaniyorum bir sorunum var drone havalandikdan sonra kendi kendine sola gidiyor hip hizli bir sekilde kullanirken cok sorun yasiyorum birden sole gidiyor bunun nedenini bilen varmidir ve ayrica surekli kalibre etmem gerekiyor her yeniden baslattigimda kalibre istiyor yardimci olabilirmisiniz

merhaba, esc problemi olabilir yani motorlara ulaşan güç miktarı fazla gidiyor olabilir veya tam tersi az gittiği için de olabilir.

Ayarları sıfırlamayı deneyebilirsin.

Garantisi var ise servise göndermende fayda var.

bir ihtimal de kumandayı kalibre etmeyi deneyebilirsin videoyu izleyerek nasıl yapıldığı hakkında bir fikir verebilir.
https://www.youtube.com/watch?v=hIhirYiRS-4
2019-8-20
Use props
uurcyln
lvl.1
Flight distance : 2114058 ft
Hungary

fansd51da5c2 Posted at 7-13 20:55
Turkiyede halen neden yetkili bir servis yok

Selamlar, sanırım bilkom dji'in Türkiye'deki yetkili satıcısı oldu.
2019-8-20
Use props
MstDrms
lvl.1

Turkey

Merhaba dji pilotları. Eski spark bataryası arıyorum. Kırık, bozuk farketmez, bulabileceğim bir yer, birisi var mıdır??
2019-8-26
Use props
TerrorGlaive
New

Turkey

merhaba arkadaşlar ,
yaklaşık 6 ay önce mavic air aldım. problemsiz kullanıyordum. son 3 uçuşumda 1 inde yan yatıp 2metreden yere cakıldı. allahtan çizik bile olmadı çim olduğu için.  diğer 2 uçuşumda 50-60 metrede yine cihaz 90 derece yan yatıp 2-3 metre düşüş yapıp dengesini korudu. bilgisayar aracılığı ile kalibrasyon vs yapıyorum ama havada denge problemi devam ediyor ne yapmayalım?
2019-8-27
Use props
TerrorGlaive
New

Turkey

Sayginss Posted at 8-14 12:41
sıfır alıp toplamda 3-4 kere uçtuğum cihazla bugün gayet temiz uçup kendimi alıştırırken cihaz birden 90 derece sola yattı karşımda. hemen kendini düzeltmiş olsada ödüm patladı.neden böyle yaptığına dair hiçbir fikrim yok logları inceledim ordada sinyal kaybı gibi birşey göremedim.  logu ve videoyu aşağıya bırakıyorum. birşeye çarpmadık ve cihazın düşmesi olmadı hiç.

mail adresinden haberleşmemiz daha makul. siteye yeni üye olduk hiçbirşey yaptırtmıyor. bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum log ve videoyu gönderemiyorum buradan.

merhaba aynı problem bende de mevcut 3 kere başıma geldi uçurmasya korkar oldum. mail ile sana ulaşacağım.
2019-8-27
Use props
uurcyln
lvl.1
Flight distance : 2114058 ft
Hungary

TerrorGlaive Posted at 8-27 10:07
merhaba arkadaşlar ,
yaklaşık 6 ay önce mavic air aldım. problemsiz kullanıyordum. son 3 uçuşumda 1 inde yan yatıp 2metreden yere cakıldı. allahtan çizik bile olmadı çim olduğu için.  diğer 2 uçuşumda 50-60 metrede yine cihaz 90 derece yan yatıp 2-3 metre düşüş yapıp dengesini korudu. bilgisayar aracılığı ile kalibrasyon vs yapıyorum ama havada denge problemi devam ediyor ne yapmayalım?

Geçmiş olsun, bence bu konuda Dji destek ekibi ile de iletişime geçmelisiniz.
2019-8-27
Use props
cncbkc
New
Flight distance : 1801 ft
Turkey

Merhaba arkadaşlar,
2 gün önce Ankara'da 18 gps uydusu bulup sorunsuz bir kalkış yaptıktan 7 dakika sonra havada bütün gps uydularını kayvedip atti moda geçti ve cihaz sürüklenmeye başladı. Pilotajla geri getirdim cihazı ve indirdim. Bu sorun neden kaynaklanmış olabilir? Daha önce başına gelen oldu mu böyle bir konu?
Teşekkür ederim.
2019-8-30
Use props
Aydin Tamturk
lvl.2

Hello fellow pilots ,

Let me introduce myself my name is Aydin Tamturk and I work for a consultation company in Turkey who try to ease the life of drones and drone pilots ! If you have any questions about the http://iha.shgm.gov.tr/ (Turkish drone laws) or if you are planning to travel to turkey and you want to bring a drone and shoot a couple aerial videos or photos please don't hesitate to email or call me ! aydin.tamturk@dronehizmetleri.com

Selamlar,

Kendimi tanıtmama izin verin, adım Aydın Tamtürk ve Türkiye'de droneların ve drone pilotlarının yükünü hafifletmeye çalışan bir danışma şirketi için çalışıyorum! Eğer http://iha.shgm.gov.tr/ (Türk drone yasaları) hakkında herhangi bir sorunuz varsa ya da Türkiye'ye seyahat etmeyi planlıyorsanız ve bir drone getirmek ve birkaç hava videosu veya fotoğrafı çekmek istiyorsanız, lütfen e-posta göndermeyi veya beni aramaktan çekinmeyin! aydin.tamturk@dronehizmetleri.com
2019-9-3
Use props
berry01
lvl.1

i have a Freefly Alta 8/ MoviPro Complete Aerial Cinema Kit for sale  
2019-9-4
Use props
ccaann
New
Flight distance : 245400 ft

Merhaba arkadaşlar.
Yurtdışında yaşıyorum. Bir süreliğine memleketi ziyaret edeceğim. Dronumu da getirmek istiyorum. SHGM vs üzerinden her türlü kaydı yaptırdım. karekodu aldım.
Ancak uçuş yasaklarını tam anlamıyorum. Balıkesirde olacağım. Valilik websitesinde yasak yerlerin listesini yayınlamış. Anlaşılır. Devlet binaları falan filan.
balikesir gov tr / basin-bulteni
(adresi boyle yazdım zira forum izin vermedi)
Ancak bazı yerlerde uçuşa izin verilen yerlerin listesi var.
Acaba buralarda izin verilen yerler dışında her yer yasak mı?
Yoksa sadece yasaklı yerler yasak mı?
Yani yasaklı yerler dışındaki HER uçuş için izin mi almalıyım SHGM sitesinden???
Komik oldu ama vallahi anlamadım nerelerde uçuş yapabileceğimi.
2019-9-21
Use props
Umut Arslan
New

Merhabalar, yeni aldığım dji spark combo dronumu porblemsiz bir şekilde kurdum, gerekli bütün updateleri yaptım ( firmware update dahil) dronu uçurmaya başladığımda 5 Metre bile uzaklaşmamasına rağmen aircraft disconnect hatası verip, kamerayı kapattı sadece kumanda üzerinden dronu uçurabildim ve görüntü alamadım.
Problemimle ilgili desteklerinizi bekliyorum.
2019-9-27
Use props
djiuser_OjvTowZBuMai
New

Marhaba, mavic air kullanıyorum ve kayak yaparken active  track ozelligiyle cekim yapiyorum ancak dron takip ederken irtifa degistirmoyor ve hep ayni yukseklikte kaliyor. Oysa ben asagi dogru kaydigim icin gittikce uzaklasiyorum. Bana mesafesini sabit tutabilecwgim bir tracking ayari var mı?
2019-10-12
Use props
fans86452f4f
lvl.3

ccaann Posted at 9-21 03:03
Merhaba arkadaşlar.
Yurtdışında yaşıyorum. Bir süreliğine memleketi ziyaret edeceğim. Dronumu da getirmek istiyorum. SHGM vs üzerinden her türlü kaydı yaptırdım. karekodu aldım.
Ancak uçuş yasaklarını tam anlamıyorum. Balıkesirde olacağım. Valilik websitesinde yasak yerlerin listesini yayınlamış. Anlaşılır. Devlet binaları falan filan.

Hobi Uçuşu Yapacağım. İzin Almaya Gerek Var mı?
Hobi ve Ticari Uçuş tanımları, SHGM İHA Sistemleri Talimatında belirlenen tanımlardır. Bu talimattan üstün olan Sivil Havacılık Kanunu’nda ise Hobi veya Ticari Uçuş ayrımı yoktur. Bu nedenle kanunun belirlediği “Mülki İdari Amirlerinin belirlediği alanlar haricinde uçuş yapma yasağı” hobi ve ticari, bütün İHA uçuşlarını kapsar.

Şehir Dışında, Tarla Üzerinde Uçuş Yaparken İzin Almalı mıyım?
SHGM İHA Sistemleri Talimatı, Çok Kalabalık Bölge (Şehir gibi) ve Kalabalık Bölge (Köy, yayla gibi) haricinde Kalabalık Olmayan Bölge tanımlarıyla uçuş izninden muaf olan alanları belirlemekteydi.

Ancak Sivil Havacılık Kanunu, Mülki İdari Amirlerin belirlediği alanlar haricinde uçuş yapılamayacağını belirtmektedir. Kanun talimattan üstün olduğu için, bu durumda tarla üzerinde dahi uçulsa, kanunen izin alınması gerekecektir.

Elbette tarla üzerinde uçuş yaparken sizi riskli olarak değerlendirecek kolluk kuvvetlerince alı konulma riskiniz, şehir içinde bir uçuşa göre oldukça azdır.

Kaynak: droneturk.com.tr
2019-10-14
Use props
fans86452f4f
lvl.3

TerrorGlaive Posted at 8-27 10:07
merhaba arkadaşlar ,

eski yazılımı yükleyip daha sonra güncel yazılımı tekrar yüklemeyi denedikten sonra sensör kalibrasyonlarını yapıp deneyebilirsiniz.
2019-10-14
Use props
selo
lvl.1
Flight distance : 715807 ft
Turkey

Arkadaşlar benim dronum 500 mt yükseliyor daha nasıl yükseltme yapabilirim mavic2 pro zoom
2019-10-27
Use props
selo
lvl.1
Turkey

Mavic pro 2 zoom kullanıyorum fakat videoları 5 dkk kaydediyor bunun ayarını nasıl yapabilirim 128gb hafıza kartı var kapasitesi 2.5saat yazıyor video uzunluğunu auto alldığım halde 5dkk sürüyor bu normal birşeymi.
2019-10-27
Use props
Tronik LTD
lvl.1
Flight distance : 197887 ft
  • >>>
Turkey

Merhabalar,

DJI Dronelar 5dk video çekmesi normal. Siz isterseniz 30 dk uçun ve kaydedin dji bunu 5 dk'lık videolara ayırarak kaydeder. Bu sorun değil çalışma şekli DJI'ın.
2019-10-29
Use props
onur53
lvl.1

Turkey

Merhaba arkadaşlar, DJI Mavic 2 Pro almak istiyorum. Nerden alacağıma karar veremedim, uygun olması kaydıyla güvenilir satıcı önerileriniz var mı?
2019-10-31
Use props
OkaN
lvl.1
Flight distance : 1486942 ft
Turkey

Arkadaşlar merhaba. Yurt dışından gelirken bir mağazanın indiriminden faydalanıp Mavic pro 2 aldım. Türkiye’de kayıt ettirmek için herhangi bir gün sınırlandırması olduğunu bilmiyordum. Bu süre 3 günmüş. Benim ülkeye giriş yapmamın üzerinden 6 ay geçti. Şimdi bundan sonrasına bakacak olursak bu sorunu Nasıl çözebilirim veya başına gelip çözebilen varmı? Giriş çıkış bilgilerini bir kurumdan alıp karşılaştırmalı olarak teyit ediyorlarmı yani demek istediğim ülkeye girişimi 2 gün önce yapmış gibi işaretlesem bu ortaya çıkarmı sıkıntı çekermiyim?
2019-11-2
Use props
OkaN
lvl.1
Turkey

djiuser_JoVADsqR4BDj Posted at 2018-10-23 10:59
Arkadaşlar merhaba, geçen sene amerikadan dönerken mavic pro almıştım. Shgm’den kaydettirmemiştim. Şimdi kaydetmek istediğimde yurda girişten 3 gün içinde kayıt yapılması gerektiği aksi durumda cezadan fln bahsediliyor. Yurtdışından yolcu beraberinde drone getirip 3 gün süresini aşıp kaydettiren var mı? Varsa nasıl yapılıyor yardımcı olabilir misiniz? Aklıma bir sonraki yurt dışı seyahati dönüşünde kaydettirmek geliyor ama açıkçası beklemek istemiyorum malum kayıtsız ve izinsiz uçuşlarda 11bin lira gibi cezalardan bahsediliyor. shgm’nin sistemi yurda giriş tarihini fln eşleştiriyor mu acaba?

Sorununuzu çözebildinizmi? Aynı sorun bendede var bende Mavic 2 pro aldım fakat bir süresi olduğunu bilmiyordum ve girişimin üzerinden 6 ay geçti
2019-11-2
Use props
tronik
lvl.2
Flight distance : 72018 ft
Turkey

onur53 Posted at 10-31 20:06
Merhaba arkadaşlar, DJI Mavic 2 Pro almak istiyorum. Nerden alacağıma karar veremedim, uygun olması kaydıyla güvenilir satıcı önerileriniz var mı?

merhaba

www.dronesepeti.com.tr 'den alabilirsiniz
2019-11-2
Use props
tronik
lvl.2
Turkey

OkaN Posted at 11-2 06:48
Sorununuzu çözebildinizmi? Aynı sorun bendede var bende Mavic 2 pro aldım fakat bir süresi olduğunu bilmiyordum ve girişimin üzerinden 6 ay geçti

Aslında evet 3 gün içinde kayıt zorunlu ancak malesef bunun kontrolü şu anda net olarak yapılmıyor. Dolayısıyla siz 6 ay geçse de kayıt yaparsanız bunun kontrolü olmadığından bir sıkıntı omayacaktır.
2019-11-2
Use props
tronik
lvl.2
Turkey

selo Posted at 10-27 21:24
Arkadaşlar benim dronum 500 mt yükseliyor daha nasıl yükseltme yapabilirim mavic2 pro zoom

merhaba
fcc mod yaparak
2019-11-2
Use props
OkaN
lvl.1
Turkey

tronik Posted at 11-2 09:16
Aslında evet 3 gün içinde kayıt zorunlu ancak malesef bunun kontrolü şu anda net olarak yapılmıyor. Dolayısıyla siz 6 ay geçse de kayıt yaparsanız bunun kontrolü olmadığından bir sıkıntı omayacaktır.

Vermiş olduğunuz cevap için çok teşekkür ederim. Ne önerirsiniz peki? Zaten pasaport numaramı giricem. Ülkeye giriş tarihini doğrumu yazayım yoksa 1-2 gün önceki tarihimi yazayım. Sanırım önemsedikleri daha çok pasaportun olup olmaması yanılıyormuyum?
2019-11-2
Use props
selo
lvl.1
Turkey

Tronik LTD Posted at 10-29 06:00
Merhabalar,

DJI Dronelar 5dk video çekmesi normal. Siz isterseniz 30 dk uçun ve kaydedin dji bunu 5 dk'lık videolara ayırarak kaydeder. Bu sorun değil çalışma şekli DJI'ın.

Teşekkür ediyorum
2019-11-3
Use props
selo
lvl.1
Turkey

Arkadaşlar çektiğim videolar ne gariptirki, dji go4 ü açınca oradan albüme çıkladığımda videoları göstermiyor ama telefondan video çekince gösteriyor sd karttan telefona attım videoları göstermi ne yapmam gerekiyor
2019-11-3
Use props
onur53
lvl.1

Turkey

Hobi amaçlı kullanmak için DJI Mavic 2 Pro fazla mı lüks,DJI Mavic Air Fly More Combo yeterli olmaz mı?  Hasselblad kameranın görüntüye etkisi çok mu!
2019-11-4
Use props
fans489f765c
lvl.3

Turkey

onur53 Posted at 11-4 21:50
Hobi amaçlı kullanmak için DJI Mavic 2 Pro fazla mı lüks,DJI Mavic Air Fly More Combo yeterli olmaz mı?  Hasselblad kameranın görüntüye etkisi çok mu!

hobi amaçlı kullanım için DJI Mavic Air Fly More Combo yeterli bence de
2019-11-9
Use props
djiuser_9aA4y0cplbBa
New

Turkey

Merhaba,
Ekim 2019 Ataşehir Sedef sitesi cevresinde Dji drone buldum.Sahibi lütfen benim ile irtibata gecsin.
2019-11-18
Use props
tronikcomtr
lvl.2
Turkey

djiuser_9aA4y0cplbBa Posted at 11-18 23:59
Merhaba,
Ekim 2019 Ataşehir Sedef sitesi cevresinde Dji drone buldum.Sahibi lütfen benim ile irtibata gecsin.

Sizin gibiler kaldı mı

Sosyal medyadan paylaşırsanız ulaşma imkanınız daha kolay olabilir
2019-11-26
Use props
djiuser_5qh2UQYMpQLs
New

Turkey

Merhabalar benim djı mavic airi uçururken aniden kontrolden çıktı ve çarparak durabildi arabanın üzerinden havalandırdım acaba ondan olabilirmi şimdide uçurmaya korkuyorum yardımcı olur musunuz
2019-11-29
Use props
Advanced
You need to log in before you can reply Login | Register now

Credit Rules