Please select Into the mobile phone version | Continue to access the computer ver.
ROmania Mavic Owners
9764 19 2017-2-13
Uploading and Loding Picture ...(0/1)
o(^-^)o
misterexe
lvl.2
Flight distance : 72992 ft
  • >>>
Romania
Offline

Salut.
Care sunteti  romani si v-ati cumparat Mavic Pro, haideti sa schimbam impresii si alte tricks-uri aici.
2017-2-13
Use props
Luchian
lvl.3
Flight distance : 6706 ft
Romania
Offline

Sunt la a doua unitate, cea care a venit odata cu cu a ta are probleme. Cred ca nu o sa ma cer refund, cu dronele noi este ca la loterie vad



2017-2-20
Use props
misterexe
lvl.2
Flight distance : 72992 ft
  • >>>
Romania
Offline

Imi pare rau sa aud asta. Vad totusi ca au foarte multe probleme. Eu n-am avut nici o problema cu a mea, dar am stricat-o punând-o pe modul sport si s-a agatat intr-un copac si i-am stricat gimbalul si 2 elicii. AM comandat piesele acum mai bine de 1 luna. Astept piesele zilele astea sa o repar.
2017-4-13
Use props
Callatis
lvl.4
Flight distance : 511112 ft
Canada
Offline

Luchian Posted at 2017-2-20 07:10
Sunt la a doua unitate, cea care a venit odata cu cu a ta are probleme. Cred ca nu o sa ma cer refund, cu dronele noi este ca la loterie vad
https://www.youtube.com/watch?v=xX-8-Lyl2bo

Salutare de peste ocean! Eu am P4 dar am vazut problema ta. Ce micro SD card folosesti? Te intreb pt ca si eu am avut ceva probleme cu Lexar-ul original. Nu am mai avut probleme dupa ce am trecut la un Sandisk Extreme, filmare 1080p, 60fps. Mie imi freeza imaginea o fractiune de secunda.
2017-4-15
Use props
fans8357e406
lvl.2
Flight distance : 4078 ft
Romania
Offline

As vrea și mai multe păreri espresso Mavic eu vreau sa îmi cumpăr !!
2017-6-11
Use props
misterexe
lvl.2
Flight distance : 72992 ft
  • >>>
Romania
Offline

fans8357e406 Posted at 2017-6-11 00:55
As vrea și mai multe păreri espresso Mavic eu vreau sa îmi cumpăr !!

Foarte tare drona asta. Sunt la a2-a . Am stricat o pe prima din vina mea si nu m-am putut abtine sa raman fara asa o jucarie. O am in portbagaj cu 4 baterii full oriunde ma duc...nu se stie niciodata. Imi doresc acum ochelarii pentru o experienta si mai tare dar vad ca..exact ca la Mavic se lasa asteptati tare
2017-6-15
Use props
fans8357e406
lvl.2
Flight distance : 4078 ft
Romania
Offline

misterexe Posted at 2017-6-15 23:50
Foarte tare drona asta. Sunt la a2-a . Am stricat o pe prima din vina mea si nu m-am putut abtine sa raman fara asa o jucarie. O am in portbagaj cu 4 baterii full oriunde ma duc...nu se stie niciodata. Imi doresc acum ochelarii pentru o experienta si mai tare dar vad ca..exact ca la Mavic se lasa asteptati tare

Ok mulțumesc de părere.
Scuze de greselile de scriere era telefonul pe autodictare.
Aștept sa îmi sosească și mie drona, am comandat-o pe site!!
2017-6-17
Use props
Balaes
lvl.4
Flight distance : 14241171 ft
  • >>>
Romania
Offline

Buna ziua,
putem face schimb de experienta in ceea ce privesc setarile video ? Pe profilul de culoare NORMAL, in 4K observ niste punctulete negre in imagine. Daca filmez in D-Log, acele punctulete dispar.
Profilul meu este :
D-log
totul pe manual
+1, 0, 0
Iso 100
AWB 7500
PAL 4k la 25fps
ND filter
in procesare cu Adobe Premiere, se aplica LUT "skyscope_Mavic_DLog2Rec_CS_v1"

As fi curios sa aflu ce setari folosesc alti posesori de Mavic Pro.
Multumesc.
2018-2-23
Use props
Narcis Procopciuc
lvl.1

Romania
Offline

Salut,
Dintr-o conjuctura am doua telecomenzi de mavic pro de vanzare, putin utiizate. Pret 750 ron.
Astept mesaj de la cei interesati.
2018-10-20
Use props
Narcis
lvl.1

Romania
Offline

Revin cu o precizare, pretul este / bucata.
2018-10-20
Use props
Decebalus
lvl.4
Flight distance : 203806 ft
Romania
Offline

Mai e cineva pe aici ?
2019-5-7
Use props
dj_dread
Second Officer
Flight distance : 648399 ft
United States
Offline

Decebalus Posted at 5-7 13:00
Mai e cineva pe aici ?

da, mai rar, dar da
2019-5-22
Use props
Razvan Paunoiu
lvl.1

Offline

Am un mavic air de cateva zile..
La unul din zboruri...cand am ridicat-o cred ca am omis sa o las cateva secunde sa se stabilizeze si sa si ia locația..
Cand am vrut să-i dau Rth...era sa mi aterizeze la vre  o 250 metri de mine intr un câmp...
Ati mai pățit asa ceva ?
2019-9-8
Use props
Parisa Bayani
New

Romania
Offline

Salut! Eu am un Dji mavic 2 pro si as vrea sa stiu daca stiti careva dintre voi cum se poate obtine un certificat de pilotare, deoarece acesta ar fi necesar pentru anumite tari din strainatate. In formularul pe care trebuie sa il completez apare rubrica drone pilot certificate. Am inteles ca se poate obtine cumva pe internet, unde se plateste ceva taxa pentru asta si iti elibereaza un certificat, doar ca eu nu am gasit pe internet la noi in Romania asa ceva. As vrea sa zbor cu drona in Grecia.
Multumesc ☺️
2020-6-16
Use props
Cercel Gheorghe
New

Romania
Offline

Salut, am cumparat o dorna si nu reusesc sa o ridic de la sol decat un minut apoi incepe sa piuie si revine inapoi la sol. Aveti idee  ma puteti ajuta?
2021-1-13
Use props
cucultau
lvl.1
Flight distance : 29465 ft
Romania
Offline

Vă salut, am cumparat prima mea drona mavic mini sambata, iar duminica cand pilotam in centrul orasului spre seara ora 18:36, am pierdut semnalul cu totul, drona isi daduse return to home automat, dar am anulat pentru ca punctul home era departe de mine, ulterior tot ce am vazut e ca a luat-o vantul spre partea opusa a locului de sosire, am alergat, am avut o aventura de 4 ore de ajuns pana si in casa unei doamne sa ma pot urca pe un bloc. Lasand asta la o parte, in primul rand imi asum faptul ca nu am tinut cont de vant, si de faptul ca era intunecat afara, dar centrul totusi era o zona luminata partial. Am tot cautat si o sa mai caut dupa ea chiar daca sunt sanse mici.


*Cand apas pe controller pe butonul de return to home si bipăie, daca ar fi sa fiu in raza ei, tinand cont ca sunt sanse ca bateria sa fi sarit din drona, sa primesc vreo locatie a dronei?
Multumesc.
2021-3-2
Use props
cucultau
lvl.1
Flight distance : 29465 ft
Romania
Offline

.
2021-3-2
Use props
fansc9df7bc9
New
Flight distance : 44081 ft
Romania
Offline

Buna ziua zburatorilor! Ma numesc Moc Razvan si am nevoie de AJUTOR. Mi am izbit drona de stanca... exista vreun mester cu care sa pot intra in legatura?
Multumesc frumos si zbor fara vant va doresc!
2021-8-11
Use props
Madalin Costel Negrila
New

Romania
Offline

Salutare am și o problema cu softul nuli poată instalat am un Mavic  2 care ma poate ajuta  cu un sfat
2021-8-26
Use props
djiuser_3maMZ33qQUMI
New

Romania
Offline

Salut de curând am achizitionat un dji spark si am observat ca in modul sport nu depașeste mai mult de 20km/ ...am cautat pe youtube sa vad si la alti cum merge si am vazut ca la ei au prins si 50 ,60 km/h ..știe cineva care este problema?
2022-9-22
Use props
Advanced
You need to log in before you can reply Login | Register now

Credit Rules