Please select Into the mobile phone version | Continue to access the computer ver.
Turkey - DJI
149845 367 2017-1-16
Uploading and Loding Picture ...(0/1)
o(^-^)o
djiuser_9aA4y0cplbBa
New

Turkey

tronikcomtr Posted at 11-26 07:11
Sizin gibiler kaldı mı  

Sosyal medyadan paylaşırsanız ulaşma imkanınız daha kolay olabilir

facebook disinda baska bir öneriniz var mi?
2019-11-30
Use props
djiuser_QQdjxQuyoQde
New

United States

Merhaba. Bugun almis oldugum mavic pro platinumun bataryasini sarj etmeye calistigimda sarj etmedi. Bircok sey okudum internette ve denedim sonuc alamadim. Nasil sarj edebilirim?
2019-12-1
Use props
fans489f765c
lvl.4

Turkey

djiuser_QQdjxQuyoQde Posted at 12-1 16:22
Merhaba. Bugun almis oldugum mavic pro platinumun bataryasini sarj etmeye calistigimda sarj etmedi. Bircok sey okudum internette ve denedim sonuc alamadim. Nasil sarj edebilirim?

şarj olmuyorsa bir sıkıntı vardı. Aldığınız yerden yenisini talep edin.
2019-12-1
Use props
Cenk Birge
lvl.1

Turkey

Merhabalar. Ben de drone dünyasına 4 yıl önce syma x5c ile girmiştim Biraz droneların şahini diye adlandırabileceğimiz drone'u kullandıktan sonra bu ay mavic mini sipariş ettim. Heyecanla bekliyorum.
2019-12-6
Use props
OkaN
lvl.1
Flight distance : 1486942 ft
Turkey

Merhaba arkadaşlar. Mavic 2 pro sahibiyim. Fakat CE modunda uçurmak tam bir işlence. Bunu nasıl FCC moduna alıcaz lütfen biri yardımcı olsun. İzlemediğim video okumadığım yazı kalmadı. Fake GPS olayı artık olmuyor. Cihaz kendi GPS’i sayesinde nerden bağlanırsa otomatik bölgenin moduna geçiyor. Önceki dji go 4 yazılımında programı başlattığında soruyormuş sanırım. Yardımcı olan biri olursa çok sevinirim.
2019-12-8
Use props
fuseki
lvl.1
Flight distance : 354452 ft
Turkey

OkaN Posted at 12-8 04:35
Merhaba arkadaşlar. Mavic 2 pro sahibiyim. Fakat CE modunda uçurmak tam bir işlence. Bunu nasıl FCC moduna alıcaz lütfen biri yardımcı olsun. İzlemediğim video okumadığım yazı kalmadı. Fake GPS olayı artık olmuyor. Cihaz kendi GPS’i sayesinde nerden bağlanırsa otomatik bölgenin moduna geçiyor. Önceki dji go 4 yazılımında programı başlattığında soruyormuş sanırım. Yardımcı olan biri olursa çok sevinirim.

merhaba, Mavic 2 pro zoom sahibiyim. Aynı sorunu ben de yaşıyorum.  Yardımcı olabilecek arkadaşım var mı?  
2019-12-9
Use props
136750ei
lvl.1
Flight distance : 2568734 ft

Azerbaijan

Selam Arkadaslar,
2019-12-10
Use props
136750ei
lvl.1
Flight distance : 2568734 ft

Azerbaijan

Ben Azerbaycandan Elsen Matrice 210 RTK serisinde GPS nasil lock olunur ben acik alanda da vision ile ucmak istiyorum.Ne yaptiysam GPS gorunuyor ne yapmam gerek?
2019-12-10
Use props
kdrgry
New

Turkey

dji 3 advanced kumanda elektrik alıyor fakat açılmıyor. yardım. söküp tüm flex kabloları çıkardım taktım durum yine aynı
2019-12-13
Use props
izinthengit
New
Turkey

Arkadaşlar selamlar. MAVIC PRO sahibiyim. batarya (23 dolduruş) hiç bir şekilde şarj olmuyor veya tepki vermiyor. Nedeni ne olabilir sizce?
2019-12-15
Use props
umitdemirel
New

Turkey

Merhaba arkadaşlar.
daha önce de uçurmuş olmamın verdiği cesaretle ve nette gördüğüm sisin üzerine çıkmış minare görüntülerini çekebilmek için sisli havada Edirne'de  spark uçurdum. 265 metrede sisin üzerine çıktı ve güneşi gördüm. bir kaç fotoğraf çektim ve aşağı indirmeye kara verdim fakat uygulama sürekli "landing" yaptı ve hızlı bir şekilde aşağı inmemi engelledi. Sanırım dronun sensörleri ıslandı yada sis tabakasını yer yüzeyi zannedip yüksekliği 0 metre olarak gösterdi ve "landing" konumuna geçti. Dronu tekrar tekrar bir kaç metre yukarı yükselttim. Yükselttiğim zaman 265m gösteriyordu, aşağı indirmeye çalıştığım anda 0 metre gösterip otomatik olarak "landing" yapıyordu. Bu şekilde cebelleşirken batarya tükendi ve dron 265 metreden aşağıya düşmeye başladı. Görüntü transferi kesildi. Kafamı kaldırıp bu hazin sahneyi izlemeye başladım. Birkaç saniye sonra spark görüş alanıma girdi. Pervaneler dönüyordu, çalışıyormuş gibi ses de çıkarıyordu, ışıkları yanmıyordu ve hızlı bir şekilde beton zemine çarptı. parçalandığını düşünüyordum fakat o da ne Spark hala tek parça ve sadece birkaç çizik var. Hemen diğer bataryayı taktım ve kontrol ettim. Hiçbir şey olmamış gibi kalkış yaptı, hiç bir sorun yoktu. Daha önce de sisli havada uçurmuştum, sorun yaşamamıştım fakat siz asla sisli havada uçurmayın. Bu bana büyük bir ders oldu.
2019-12-16
Use props
djiuser_WZLWfQxdoFlE
New

Turkey

Dji phantom 3 standard does not open bib bib gives error
2019-12-18
Use props
fans489f765c
lvl.4

Turkey

umitdemirel Posted at 12-16 03:44
Merhaba arkadaşlar.
daha önce de uçurmuş olmamın verdiği cesaretle ve nette gördüğüm sisin üzerine çıkmış minare görüntülerini çekebilmek için sisli havada Edirne'de  spark uçurdum. 265 metrede sisin üzerine çıktı ve güneşi gördüm. bir kaç fotoğraf çektim ve aşağı indirmeye kara verdim fakat uygulama sürekli "landing" yaptı ve hızlı bir şekilde aşağı inmemi engelledi. Sanırım dronun sensörleri ıslandı yada sis tabakasını yer yüzeyi zannedip yüksekliği 0 metre olarak gösterdi ve "landing" konumuna geçti. Dronu tekrar tekrar bir kaç metre yukarı yükselttim. Yükselttiğim zaman 265m gösteriyordu, aşağı indirmeye çalıştığım anda 0 metre gösterip otomatik olarak "landing" yapıyordu. Bu şekilde cebelleşirken batarya tükendi ve dron 265 metreden aşağıya düşmeye başladı. Görüntü transferi kesildi. Kafamı kaldırıp bu hazin sahneyi izlemeye başladım. Birkaç saniye sonra spark görüş alanıma girdi. Pervaneler dönüyordu, çalışıyormuş gibi ses de çıkarıyordu, ışıkları yanmıyordu ve hızlı bir şekilde beton zemine çarptı. parçalandığını düşünüyordum fakat o da ne Spark hala tek parça ve sadece birkaç çizik var. Hemen diğer bataryayı taktım ve kontrol ettim. Hiçbir şey olmamış gibi kalkış yaptı, hiç bir sorun yoktu. Daha önce de sisli havada uçurmuştum, sorun yaşamamıştım fakat siz asla sisli havada uçurmayın. Bu bana büyük bir ders oldu.

öncelikle geçmiş olsun dediğiniz gibi sis tabakasının yoğunluğu nedeniyle zemin gibi algılamış olabilir sensörler bilgilendirme için teşekkürler kazasız uçuşlar dileğiyle
2019-12-19
Use props
fuseki
lvl.1
Flight distance : 354452 ft
Turkey

umitdemirel Posted at 12-16 03:44
Merhaba arkadaşlar.

Geçmiş olsun.  benim cihazda da gece uçuşunda dengesiz hareketler sergiliyor. Sensörleri kaptmış olsanız belki sorun yaşamazdınız. İyi günler.

https://www.youtube.com/watch?v=r0iwoauXDGw
2019-12-22
Use props
djiuser_ShpvAFUIQYHq
New
Turkey

Merhaba,Mavic Mini cihazı aldım fakat yükseklik olarak ve mesafe olarak 15-20-30 metreden sonra sinyal kopukluğu oluyor ve eve dön moduna alıyor ama eve dönüşüde alakasız yerlere gidiyor aynı sorunu yaşayan varmı ve çözümünü bilen.
Teşekkürler
2019-12-27
Use props
yamyamu
lvl.3
Turkey

djiuser_ShpvAFUIQYHq Posted at 2019-12-27 08:51
Merhaba,Mavic Mini cihazı aldım fakat yükseklik olarak ve mesafe olarak 15-20-30 metreden sonra sinyal kopukluğu oluyor ve eve dön moduna alıyor ama eve dönüşüde alakasız yerlere gidiyor aynı sorunu yaşayan varmı ve çözümünü bilen.
Teşekkürler

Ankara'da mı yaşıyorsunuz acaba hocam?
2020-1-6
Use props
TolgaKoken
lvl.1
Flight distance : 40850 ft

Turkey

djiuser_ShpvAFUIQYHq Posted at 2019-12-27 08:51
Teşekkürler

Merhabalar aynı sorunu bende yaşıyorum.istanbulda uçuruyorum bir çok farklı konumda uçurdum sorun hep aynı 100 metre uzaklaştırdığımda yada yukselttiğimde weak signal hatası alıyorum
2020-1-14
Use props
MetC
lvl.3
Flight distance : 411814 ft
Turkey

Merhabalar arkadaşlar.
Mavic mini için kayıt yaptırmak gerekiyor mu arkadaşlar?
500 gram altı kayıt zorunluluğu yok sanıyorum doğru mudur?
2020-1-16
Use props
TolgaKoken
lvl.1
Flight distance : 40850 ft

Turkey

MetC Posted at 1-16 02:38
Merhabalar arkadaşlar.
Mavic mini için kayıt yaptırmak gerekiyor mu arkadaşlar?
500 gram altı kayıt zorunluluğu yok sanıyorum doğru mudur?

Merhaba;
Doğrudur kayıt zorunluluğu yok.
2020-1-16
Use props
djiuser_JcmxCefUja6N
New

Turkey

spark bir kac aydır çantasındaydı,bugün çıkarttım imu ayarı yapmamı istedi fakat olmadı,hata kodu 50 veriyor,bu sorunla karşılaşan oldu mu,çözümü nedir?
2020-1-25
Use props
fans489f765c
lvl.4

Turkey

djiuser_JcmxCefUja6N Posted at 1-25 13:59
spark bir kac aydır çantasındaydı,bugün çıkarttım imu ayarı yapmamı istedi fakat olmadı,hata kodu 50 veriyor,bu sorunla karşılaşan oldu mu,çözümü nedir?

videodaki içeriği yapabilirseniz düzelir diye düşünüyorum.
2020-1-27
Use props
djiuser_TeWseShOYmmP
New

Turkey

Merhaba ,spark kullanicisi olarak sıkı takipteyim ,bir sorum olucak ; Droni-Roket gibi modlarda mesafe ayarlanabiliyormu ? 30 m uzaklasiyor benim spark daha uzaga gonderebiliyormuyum bilgi verirsen sevinirim
2020-2-5
Use props
fans489f765c
lvl.4

Turkey

djiuser_TeWseShOYmmP Posted at 2-5 09:48
Merhaba ,spark kullanicisi olarak sıkı takipteyim ,bir sorum olucak ; Droni-Roket gibi modlarda mesafe ayarlanabiliyormu ? 30 m uzaklasiyor benim spark daha uzaga gonderebiliyormuyum bilgi verirsen sevinirim

beginer moddda kaldığı için 30 metreden fazla gitmiyor olabilir. Ayarlar kısmından beginner mod kapalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
2020-2-6
Use props
Burrberys Classic
New

Turkey

Meraba arkadaşlar dji spark durone uçuş esnasında bağlantısı koptu ve drone kayboldu nasıl bulabilirim yardımcı olacak varmı acaba
Not:durone kullanmayı yeni öğrenmeye başlamıştım
2020-3-31
Use props
Burrberys Classic
New

Turkey

Ejder Bingül Posted at 2017-4-22 11:33
Valla hiçbir fikrim yok, ara ara denemeni tavsiye ederim.

Hocam meraba bi konuda yardımınızı isteye bilirmiyim dji spark ürünüm bugun havada bağlantısı koptu gps kapalıydı sport moddaydı baplantısı kopunca kendi kendine uçup kayboldu bunu nereden nasıl bulabiliriz
2020-3-31
Use props
Atakan Toumlngel
New

Turkey

Merhabalar, bugün yeni aldığım mavic mini evimin catisinda denerken "gimbal stuck ve gimbal motor ovarloaded" hatası verip kendiliginde ilerlemeye basladı. Sonra bir anda 10.ncu kattan aşağıya düşüp kırıldı. Dronu alalı 12 saat olmadı. Nasıl bir yol izlemeliyim. Yardımcı olabilir misiniz?
2020-4-3
Use props
djiuser_wapk0rePenq3
New

Turkey

Merhaba arkadaşlar. 1hafta önce DJİ TELLO aldım, keyifle kullanıyorum. bugün uçurdum hiç bir sorun yokken indirdim tekrar kaldırmak istediğimde ve motorlardan 1tanesi çalışmadı, birkaç kez denedim uçurmak için bazen dönüyor ama uçmuyor. Kalibrasyon ve güncelleme yaptım hiç birşey değişmedi. Bu durumda motoru değiştirmem mi gerekiyor. Eğer değiştirmem gerekiyorsa hangi motoru almam gerekiyor? internette birkaç model var. Şimdiden teşekkürler
2020-4-3
Use props
Enginksk
New

Turkey

Arkadaşlar merhaba, Dji mavic air drone sahibiyim. Drone kapalı alanda 5 metreden fazla yukarıya çıkmıyor. Bunu nasıl değiştirebilirim?
2020-4-8
Use props
Berkay Taraccedil
New

Turkey

Selam arkadaşlar mavic pro kullanıcısıyım. Dronu Windows 10 pc baglanmıyor (bilinmeyen aygıt uyarısı alıyorum) çözümünü bilen varmı yardımcı olabilirmisiniz.
2020-4-10
Use props
djiuser_WNqTrBZTvscK
New
Flight distance : 6007 ft
Turkey

Merhaba Türkiye denaldığımız dji mini için care refresh yaptırabiliyormuyuz
Yada koruma için başka bir yol var mı
2020-4-12
Use props
Droning_96
New

Turkey

Merhaba arkadaşlar Aydın Söke'den yazıyorum buralara yakın servis bilgisi olan var mı.
2020-4-12
Use props
MegaMount
New

Turkey

Tüm Drone Meraklılarına Selamlar,

Öncelikle iki arkadaş kendi DJI Dronelarımız için tablet tutucusu tasarlayıp yaptık, sonuç harika olunca bunu diğer drone severlerlede paylaşmak istedik. MegaMount adında bir ürün geliştirdik mega-mount.com Sitemiz yeni açıldığı için fiyatlarımız tanıtım fiyatlarıdır. Kripto para ile de ödeme kabul etmekteyiz. Hem Tablet hem telefonunuzu bağlayabiliyorsunuz. Detaylı bilgiler sitemizde mevcuttur.

2020-4-19
Use props
djiuser_1MvrEdobeEJU
New
Flight distance : 204701 ft
Turkey

Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce media marketten online mavic mini aldım. Kumanda açıldığında sürekli bip sesi geliyor. Kumanda üzerinde gimbal tuşu ile gimbal hareket ettirilmiyor.  Ancak telefon ekranına  basılı tutarak gimbal aşağı yukarı hareket edebiliyor. Dji fly uygulamasında rc kalibrasyona girince tüm tuşlar yüzde yüze kadar geliyor ancak gimbal tuşu hiç tepki vermiyor. Bazende kumanda üzerindeki gimbal tuşu çalışıyor kafasına göre takılıyor. Ne yapmam lazım biri bilgi verirse çok mutlu olacağım.
2020-4-22
Use props
djiuser_9cF6jqdhjP7s
New

Turkey

Merhaba ben 21.04.2020 DJi mavic mini aldım ve 23.04.2020 ilk uçuşumu sabah yaptım 10 dakika uçuş gerçekleştirdim bir sorun yaşamadım biraz rüzgar vardı açıkçası uyarı verdı çünkü öğleden sonra ikinci uçuşu yaptım sitenin dışını çekecektim 30 metre yüksekteydi kalktıktan 2 dk sonra sinyal kesildi ve geri de gelmedi manuel müdahale etmek istedim ama bağlantım koptu ve Dronum gözden kayboldu ve son sinyal verdiği yere gittim 800 metre ilerisinde bir site yanında boş arazi ama her yere baktım bulamadım 3 saat kadar arama yaptım bulamadım sitelerden baktım nasıl bulabilirim diye ama hiçbir yanıt bulamadım ve dördün kaybedeli 7 saat oldu sabah tekrardan bakıcam yetkili biri varsa yardımcı olabilir mi şarZı fuldü nasıl oldu anlamadım
2020-4-23
Use props
djiuser_oW5VGzzkCcKv
New
Turkey

mandadan yaptığım hiçbir komutu almıyor ve habire yükseliyordu. Sanırım 500 metreyi geçti sesi gelmiyordu ve kendi gözden kayboldu. Bataryası bitmeye yakın kendi başına geri indi ve yere yaklaşımca kumanda kontrolüne girdi. Biraz kaybettim diye panikledim ama geri geldi.
Sonra drone ve kumandayı bir arkadaşıma güncellettirdin. Ancak bugün yine aynı sorun oldu.

Konu ile ilgili bilgi sahibi olup paylaşmak isteyen olursa memnun olurum.

İyi günler
2020-4-24
Use props
djiuser_oW5VGzzkCcKv
New
Turkey

Merhaba;

DJI MAVİC MİNİ kullanıcısıyım ve bu benim ilk drone’um. Yeni yeni öğreniyorum geçen gün yaşadığım bir sorundan bahsetmek istiyorum. Drone u açık havada 50-60 metre kadar yükselttim ve akabinde drone benim kontrolüm dışında kendi kendine yükselmeye devam etti, kumandadan yaptığım hiçbir komutu almıyor ve habire yükseliyordu. Sanırım 500 metreyi geçti sesi gelmiyordu ve gözden kayboldu. Bataryası bitmeye yakın kendi başına geri indi ve yere yaklaşımca kumanda kontrolüne girdi. Biraz kaybettim diye panikledim ama geri geldi.
Sonra drone ve kumandayı bir arkadaşıma güncellettirdim. Ancak bugün yine aynı sorun oldu.

Konu ile ilgili bilgi sahibi olup paylaşmak isteyen olursa memnun olurum.

İyi günler
2020-4-24
Use props
djiuser_4PTZT9InKLOD
New

Turkey

Arkadaşlar selam..
İlk drone umu aldım dji  mavic mini  ancak sd card malfunction uyarısı veriyo ne yapmam gerekiyor?
2020-4-25
Use props
Apayri007
New

Turkey

merhaba spark ya mavic mini almak istiyorum ama kafamda soru işareti var yardimci olursaniz sevinirim uçurmak için türkiye de sürekli izin mi almak gerekiyor hobi amaçli olsa bile detayli bilgisi olan varsa yardimci olursa sevinirim
2020-4-26
Use props
Algan
Second Officer
Flight distance : 116302 ft
Turkey

Arkadaşlar burayı ben açmıştım birşey diyeceğim: neden türkiyede drome alıyorsunuz. Ucurulmuyor bile artık
2020-4-26
Use props
wotws1905
New
Turkey

Algan Posted at 4-26 10:08
Arkadaşlar burayı ben açmıştım birşey diyeceğim: neden türkiyede drome alıyorsunuz. Ucurulmuyor bile artık

Uçurulmuyor derken?
2020-4-26
Use props
Advanced
You need to log in before you can reply Login | Register now

Credit Rules