Turkey - DJI
151909 369 2017-1-16
Uploading and Loding Picture ...(0/1)
o(^-^)o
dronebilgi
lvl.1

Turkey

Selam arkadaşlar. Drone kullanıcılarını ve meraklılarını buluşturmayı düşündüğümüz https://www.dronebilgi.com/ forum sitesini yayına aldık. Siz değerli DJI kullanıcılarını da aramızda görüp tecrübelerinizi paylaşmanızı çok isteriz. Foruma gönüllülüğe dayalı moderatör alımlarımız da var. İlgilenenler şu konuya bakabilir. https://www.dronebilgi.com/konu-moderator-basvurusu-hakkinda.html Hepinize iyi uçuşlar
2020-4-28
Use props
user.3
New

Turkey

Selamün aleyküm Arkadaşlar. phantom 3 Pro. kullanıcısıyım. Cihazım Talihsiz bir sert iniş yaptı ve sonrasında  Sürekli bip sesi çıkarıyor hiç susmuyor. Ne yaptımsa  droneyi çalıştıramadım. Sizce hata ne olabilir.  
2020-5-3
Use props
user.3
New

Turkey

Selamün Aleyküm arkadaşlar. Phantom 3 pro. kullanıcısıyım.  cihaz sert bir iniş yaptıktan sonra  malesef  bir daha çalışmadı. Sürekli bip sesi gelmekte ve drone çalışmamakta. sorunu sizce nedir ne yapabilirim. Şimdiden teşekkür ederim .
2020-5-3
Use props
Eralp SAYGIN
lvl.3
Flight distance : 668734 ft
Turkey

user.3 Posted at 5-3 00:08
Selamün aleyküm Arkadaşlar. phantom 3 Pro. kullanıcısıyım. Cihazım Talihsiz bir sert iniş yaptı ve sonrasında  Sürekli bip sesi çıkarıyor hiç susmuyor. Ne yaptımsa  droneyi çalıştıramadım. Sizce hata ne olabilir.

Aleyküm selam dostum. DJI GO uygulamasında uçun yapılamayacağını gösteren bir uyarı var mı yoksa Aircraft Ready to Fly mı yazıyor ?
2020-5-5
Use props
Eralp SAYGIN
lvl.3
Turkey

OkaN Posted at 2019-12-8 04:35
Merhaba arkadaşlar. Mavic 2 pro sahibiyim. Fakat CE modunda uçurmak tam bir işlence. Bunu nasıl FCC moduna alıcaz lütfen biri yardımcı olsun. İzlemediğim video okumadığım yazı kalmadı. Fake GPS olayı artık olmuyor. Cihaz kendi GPS’i sayesinde nerden bağlanırsa otomatik bölgenin moduna geçiyor. Önceki dji go 4 yazılımında programı başlattığında soruyormuş sanırım. Yardımcı olan biri olursa çok sevinirim.

Selam Okan, bazı servisler drone yazılımında değişiklik yaparak veya direk DJI GO uygulamasını kırarak bahsettiğin seçim özelliğini getirebiliyorlar. Bu yazılımı kırılmış olan uygulamalardan internette veya youtube üzerinden bulup kendin de yapabilirsin fakat bu yollardan FCC moduna almanın (GPS’i kandırarak bu özelliğe eriştiğin için) RTH özelliğine zarar verebildiğini ve bu yola başvuran bazı kişilerde kumanda bağlantısı kesildiğinde RTH ile geri gelemediğini duymuştum. Ben de bir ara FCC modu için çok uğraşmıştım fakat bu dedikodulardan sonra cesaret edemedim açıkçası.
IOS kullanıcısıysan bu link üzerinden Tweak DJI GO 4 uygulamasına ulaşabilirsin ama bana sorarsan orijinal olarak kullanmak en güvenlisi )

DJI GO 4 Tweak: https://github.com/forcecilia/dji-ios-frida-tweak

2020-5-5
Use props
djiuser_0DpDEMUrrZdt
New

Turkey

Dji Mavic Mini Video kaydına başlayınca ekranın sol tarafı yeşil olmaya başlıyor. Kayıttan çıkınca tüm ekran normal. Benzer bir sorun yaşayan var mı? İki dakika uçtu hiç bir yere çarpmadı daha yeni. Sadece video kaydına başlayınca yeşil oluyor ve aynı renk sapması orijinal videoya da kayıt oluyor.
2020-5-5
Use props
bahtsızdroncu
New

Turkey

Selam,
Dün mavic pro dronum arabadan çantasıyla beraber çalındı. Eğer denk gelirseniz bana haber verin lütfen. Ömerli gölü kenarında Kurtluca köyü kamp alanı yakınında çalındı. Çalanı gördük ama yetişemedik. Dron ve kumandası birlikte çalındı drone seri numarası 08QDE4K01202Q5 üretim yılı 2017 üstündeki pilin seri numarası 093AE4B0320FHC
Üstünde 64GB Samsung EVO PLUS U3 sd kar vardı
Herhangi bir çiziği kırığı ya da ayır edici özelliği yoktu. Standart gri renkte. Sivil havacılığa raporlandı ayrıca jandarmaya rapor edildi. DJI merkeze de bildirildi. Bulunmasına yardımcı olana ödül verilecektir. Çok teşekkürler.
2020-5-9
Use props
Gebze Doumlvme Tarkan
New

Turkey

bahtsızdroncu Posted at 5-9 07:18
Selam,
Dün mavic pro dronum arabadan çantasıyla beraber çalındı. Eğer denk gelirseniz bana haber verin lütfen. Ömerli gölü kenarında Kurtluca köyü kamp alanı yakınında çalındı. Çalanı gördük ama yetişemedik. Dron ve kumandası birlikte çalındı drone seri numarası 08QDE4K01202Q5 üretim yılı 2017 üstündeki pilin seri numarası 093AE4B0320FHC

Slm senin seri nolu dronu sahibinden de gördüm 3500 tl ye satıyorlar 08QDE4K01202Q5
2020-5-11
Use props
Gebze Doumlvme Tarkan
New

Turkey

Selam,

2020-5-11
Use props
Gebze Doumlvme Tarkan
New

Turkey

Selam,

2020-5-11
Use props
Gebze Doumlvme Tarkan
New

Turkey

Selam,

2020-5-11
Use props
Gebze Doumlvme Tarkan
New

Turkey

Selam,

2020-5-11
Use props
Gebze Doumlvme Tarkan
New

Turkey

Selam,

DD031EB7-7EFF-4E75-9CD0-78BFF568B46F.png
2020-5-11
Use props
fansfc1bcf8f
New
Georgia

selam arkadaşlar,
yaklasık 2-3 yıl kadar önce spark aldım. birkaç defa ucus yaptıktan sonra uzun süre kullanmadım. yakın zamanda tekrar ucurmak istedim fakat bataryalar hibernation mode'a geçmiş. bunların tekrar ayaga kaldırılması için bildiginiz bir metod var mı? mevzu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim.

teşekkürler.
2020-5-13
Use props
ramazancokgoren
lvl.1
Flight distance : 240328 ft
Turkey

O piller ölmüş
2020-5-16
Use props
ramazancokgoren
lvl.1
Flight distance : 240328 ft
Turkey

O piller ölmüş düzelsede cok büyük risk bi anda akımı kesebilir ve dron düşer drone pilleri %40-50 lerde tutulmalı va asla %5-10 altına inmemeli pillere cokbuyuk zararı var
2020-5-16
Use props
OkaN
lvl.1
Flight distance : 1486942 ft
Turkey

Eralp SAYGIN Posted at 5-5 02:50
Selam Okan, bazı servisler drone yazılımında değişiklik yaparak veya direk DJI GO uygulamasını kırarak bahsettiğin seçim özelliğini getirebiliyorlar. Bu yazılımı kırılmış olan uygulamalardan internette veya youtube üzerinden bulup kendin de yapabilirsin fakat bu yollardan FCC moduna almanın (GPS’i kandırarak bu özelliğe eriştiğin için) RTH özelliğine zarar verebildiğini ve bu yola başvuran bazı kişilerde kumanda bağlantısı kesildiğinde RTH ile geri gelemediğini duymuştum. Ben de bir ara FCC modu için çok uğraşmıştım fakat bu dedikodulardan sonra cesaret edemedim açıkçası.
IOS kullanıcısıysan bu link üzerinden Tweak DJI GO 4 uygulamasına ulaşabilirsin ama bana sorarsan orijinal olarak kullanmak en güvenlisi )

Çok teşekkür ederim verdiğiniz cevap için bende zaten artık vazgeçtim uzağa uçurmak çok bir marifet değil. Şehir içinde 1-2 km dışında ise 7-8 km gidiyor o yüzden gerek duymuyorum.
2020-5-18
Use props
Eralp SAYGIN
lvl.3
Turkey

OkaN Posted at 5-18 16:50
Çok teşekkür ederim verdiğiniz cevap için bende zaten artık vazgeçtim uzağa uçurmak çok bir marifet değil. Şehir içinde 1-2 km dışında ise 7-8 km gidiyor o yüzden gerek duymuyorum.

kesinlikle haklısın.
2020-5-19
Use props
Jean_Valjean
New

Turkey

Hi everyone! I've just delivered my Dji Mavic Air 2. I haven't flown it yet. But somethıng is bothering me. When I shake it , something is moving inside it and it is clicking. I think it is coming from its back motor. (Motor is working fine.) What do you think I should do ? Do you think it is normal ?

Merhabalar benim de cihazım bu gün elime ulaştı kutu açılışı yaparken fark ettim ki cihazın içinden hafif tıkırtılar geliyor sol arka motorun oralardan motorların dönmesinde hiç bir sıkıntı ama tıkırtı kafama takıldı sizce bu normal mi bu durumda ne yapmalıyım ?
2020-5-23
Use props
Berkkan Ak
New
Turkey

Merhaba Arkadaşlar,
DJI MAVİC AİR 2 ile aranıza katılmış bulunmaktayım. Bazı şeyler sormak istiyorum. Daha doğrusu tam anlamıyla dronumu tanıyıp onunla daha güzel uçuşlar yapmayı planlıyorum. Daha yeni bir drone olduğu için belki bire bir tecrübe eden yada tam anlamıyla makineyi çözen yoktur ama neticede aşağı yukarı diğer DJİ lar ile aynı özellikleri olduğunu düşünüyorum. Örneğin şehir içerisinden menzili ne kadardır. Bunu etkileyen etmenler nelerdir ? Yada uçuş yaparken frekans olarak hangisi işaretlenmeli ? (2.4Ghz - 5. bilmem ne yazan bir frekans var ve Dual .... diye yazan bir frekans var bunların hangisi ne işe yarar) Spor modda tam kontrol kişi de mi oluyor koruyucu sensörleri devre dışı mı kalıyor ? Quick Shot ayarında video çekerken çarpma sensörleri devrede oluyor mu ? Veya diğer bütün çekim modlarında çarpma sensörleri aktif mi ? Tripod modu tam olarak ne için kullanılıyor ? Kumanda üzerindeki Fn tuşu ne işe yarıyor vs... gibi genel olarak aslında bilgi tazelemek istediğim çok konu var. Veya dronu uçurduk gittik sinyal koptu ekran vs gitti drone ne zaman kalktığı yere dönüşe geçiyor. Aynı şekilde gittiği tam güzergah üzerinden mi geri dönüyor yoksa kendisi mi bir rota belirliyor. Ayarlarda sadece kaç metreden geri dönüş yapabileceğini ayarlayabiliyorsun diye gördüm ben. Maksimum dikey yükseklik 500 metre midir ? Bundan daha yukarıya çıkmıyor mu ? Gerçi bende 200-300 metrede sinyal uyarısı verdi. Birde FCC mod diye bir şey duydum okudum. Sanki cihazlarımız ülke kısıtlamaları ile geldiği için FCC moda aldıktan sonra asıl menzil vs elde edilebiliyor diye bu konuda da bilgisi olanlar var ise yazabilirlerse çok memnun olurum.
Şimdiden teşekkür ederim
2020-5-24
Use props
djiuser_SrZhV9cW22Jb
lvl.3
Flight distance : 1348537 ft
  • >>>
Turkey

Facebook DJI Mavic Air 2 Türkiye sayfasına bekliyoruz
https://www.facebook.com/groups/2670462699896925/?ref=share
2020-5-26
Use props
djiuser_SrZhV9cW22Jb
lvl.3
Flight distance : 1348537 ft
  • >>>
Turkey

Facebook DJI Mavic Air 2 Türkiye sayfasına bekliyoruz
2020-5-26
Use props
Berkkan Ak
New
Turkey

Facebook kullanmıyorum ne yazık ki :/
2020-5-27
Use props
Okan BAŞDİN
New

Turkey

Arkadaşlar iPad bağlantısı kuramıyorum kumandanın usb çıkışından taktığımda daha önce oluyordu ama artık olmuyor ne yapmam gerek
2020-5-28
Use props
fans489f765c
lvl.3

Turkey

Okan BAŞDİN Posted at 5-28 06:08
Arkadaşlar iPad bağlantısı kuramıyorum kumandanın usb çıkışından taktığımda daha önce oluyordu ama artık olmuyor ne yapmam gerek

Kullandığın programı silip yeniden kurmayı deneyebilirsin.
2020-5-28
Use props
Okan BAŞDİN
New

Turkey

Djı go 4 kullanıyorum denedim ama olmuyor acaba güncelleme kaynaklı olabilir mi
2020-5-29
Use props
termomuk
lvl.1

Turkey

merhaba, dji mavic mini alarak aranıza katıldım. ürün henüz gelmedi. uçuşa başlamadan önce almam gereken ekstra donanım varsa önerir misiniz? mesela iniş ayağı almak gerekli midir ya da kamera koruyucu hood?
2020-6-2
Use props
cnksntrkgmail.com
lvl.1
Flight distance : 73661 ft
Turkey

termomuk Posted at 6-2 04:01
merhaba, dji mavic mini alarak aranıza katıldım. ürün henüz gelmedi. uçuşa başlamadan önce almam gereken ekstra donanım varsa önerir misiniz? mesela iniş ayağı almak gerekli midir ya da kamera koruyucu hood?

keşke almasaydınız.. Her yer 500gr altına uçmak için yasaklanmış durumda.. Özellikle büyük şehirlerde.. 500gr altı sadece form 19 kullanarak izin alabilmektedir. 500gr üstü olsanız bari online izin talebinde bulunma şansınız olurdu.
2020-6-9
Use props
djiuser_bwUhz6pN8l0Y
New
Turkey

Havalanmiyor ve soyle bir yazi cikiyor
2020-6-9
Use props
termomuk
lvl.1

Turkey

cnksntrkgmail.com Posted at 6-9 05:51
keşke almasaydınız.. Her yer 500gr altına uçmak için yasaklanmış durumda.. Özellikle büyük şehirlerde.. 500gr altı sadece form 19 kullanarak izin alabilmektedir. 500gr üstü olsanız bari online izin talebinde bulunma şansınız olurdu.

henüz uçurmadım iş yoğunluğum nedeniyle. sadece pilleri şarj ettim. yasaklandı derken hiçbir şekilde hiçbir yerde uçuramayacak mıyım? iade mi etsem 14 gün dolmadan. vatan bilgisayardan almıştım
2020-6-10
Use props
sarptekbas
lvl.1
Flight distance : 75322 ft

Turkey

Merhabalar sonunda dji forumda türkçe sorabileceğim bir konu buldum. Bir sorum olacak. Benim bir arkadaşım var heveslenip aynı anda hem phantom 3 pro hem de phantom 4 pro almış. şimdi phantom 3 pro'yu düşürdüğü için gimbal parçalanmış parçalar ortalıkta yok. O da korktuğu için artık uçuramam diyor. Phantom 4 Pro'yu 5 defa falan kullandım bende kalmasın sana vereyim diyor. 1 sene falan beklemiş bataryalar. Şimdi isviçrede olduğu için dronun bataryalarını full bırakıp gitmiş. tabi siz de biliyorsunuzdur dji akıllı bataryalar kendini yavaşça azaltıyor. neyse çok uzatmayayım. Dronu 1-2 ay içinde istanbula gidip almayı planlıyorum onun evinden. drone combo paket büyük ihtimal. zaten kumanda bende. şimdi dronu gidip alsam bataryalar hala çalışır mı yoksa lipo balans şarj aletiyle şoklamam* gerekir mi? (lipo pillerle çok tecrübem yok bilen bir arkadaşa şoklatabilirim) **bataryayı deşarj edip yavaşça tekrar şarj etmek
2020-6-11
Use props
djiuser_TWbQNoIAEFGf
New

Turkey

Selam herkese, bugün Mavic Mini dronumu uçururken 40m yükseklik 60m uzaklıktayken bir anda dron GPS uyarısı verip bir anda olduğu yere düştü.
2020-6-13
Use props
bsevga
lvl.1

Turkey

Merhabalar DJİ MAVİC AİR 2 drone satın aldım fakat linked failed hatası veriyor. Camera review den 3 nokta connect cihaz dedim olmadı. FN kamera ve shot tuşlarına basarak bağlamaya çalıştım olmadı bir türlü kumandadan cihazı göremiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
2020-6-15
Use props
bsevga
lvl.1

Turkey

#Quick Reply HereMerhabalar DJİ MAVİC AİR 2 drone satın aldım fakat linked failed hatası veriyor. Camera review den 3 nokta connect cihaz dedim olmadı. FN kamera ve shot tuşlarına basarak bağlamaya çalıştım olmadı bir türlü kumandadan cihazı göremiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
2020-6-15
Use props
djiuser_bSpTaTlV2vQC
New

Turkey

djiuser_TXBO8tyQ8i8l Posted at 2019-3-19 03:19
1.uçuş öncesi pervanelerin ve pildeki hücrelerin doğru çalıştığından emin olun.Tam şarjli pil ile kalkiş yapin.cihazin compass ayarlarini mutlaka yapin.ve drone manyetik alanlarda tutmayin ve saklamayin.bu direk intihar sebebi.
2.pillerinizi uçuş öncesi şarj edin.full şarjli şekilde 5 günden fazla bekletmeyin.Bekleticekseniz yüzde 40 50 seviyelerinde bekletin.pilinizi uçarken yüzde 25 ile 30 arasinda kaldiğinda indirmeye çalişin.
3.kalkiş yapicağiniz alanin etrafı açik bir yer olarak belirleyin ve cihaz gps moduna geçmeden kalkmayin.sonrasinda rth noktasi ni belirleyecektir.haritadan bu noktaya bakip dogru olup olmadiğini onaylayin.her uçuş sahaniza göre rth irtifasini ayarlayin.rüzgarin şiddetine dikkat edin.bunun için meteoroloji uzmani olmanıza gerek yok.

Efsane yazmışsın
2020-6-26
Use props
djiuser_bSpTaTlV2vQC
New

Turkey

Merhaba arkadaşlar
Mavic pro 2 satın alamk istiyorum bu konuda değerli fikirlerinize ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim .
Toplam 5 yıldır Drone uçuşlarını Bobby ve sportife  şekilde gerçekleştiriyorum fakat genelikle toplama drift drone lerim var
Artık sadece görsele yönelmek istiyorum hani sabit stabil ucuşlar (: manzaranın keyfini çıkarmak amacım
Bu konu ile ilgili iki sorum olucak
1 - mavic pro 2  mi yoksa zoom nu tavsiye edersiniz ?
2 bu cihazı türkiye içersinden en ii satın alabiliceğim yer bunun satış sonrası servisinde sıkıntı yaşamamam muhatab bulmam gibi sorunları ortadan kaldırmak için

Saygılarımla
2020-6-26
Use props
djiuser_hFM94BGPUpus
New

Turkey

Arkadaslar daha 1 aylik mavic minimiz hic bir kirimi yokken daha 4.ucusunda denize düstü cekim bitti kiyiya dönus yaparken birden kendini asagi dogru indirdi ve cakildi.bataryasi 40lardaydi hic bir uyari vermedi.simdi 3800 tlni hesabini kim nasil verecek(bu arada ilk defa drone ucurmuyoruz)basina gelen veya böyle anlamsiz inisler yasayan varmi sebebi nedi
2020-7-4
Use props
fans0f500aca
lvl.1
Turkey

Merhaba,
Benim bir droneum yok fakat Osmo Pocket aldım geçen haftalarda, en çok Türk kullanıcıye buradan ulaşabilirim sanırım, o yüzden buraya yazacağım. Osmo Pocket'ım iso 100de bile kumlanma yapıyor, ses konusunda da bir kaç şikayetim var fakat fark etmeden mikrofonu kapatıyor olabilirim diye çok da takılmadım. Bu kumlanma belki sd karttandır diyerrek yenisini sipariş ettim ancak problem o şekilde de çözülmezse ne yapmam gerek. Amazon.com dan almıştım, iade etsem tekrar alamam fiiyatı arttı 1 haftada, başka kamera alsam o fiyatlara bu kadar kompakt ve işlevsel başka ürün yok. Yardımcı olabilecek var mıdır ?
2020-7-16
Use props
djiuser_n00fPxC9NaNB
New
Flight distance : 154055 ft
Turkey

Merhaba. Mavic Air 2 kullanıcısıyım. Dron havada uçarken "altitude zone" uyarısı verip olduğu yerde asılı kalıyor ve ilerlemiyor. Bu uyarı normalde havaalanlarında iniş ve kalkış koridorlarının içinde drone uçurursak ortaya çıkar (yani haritadaki gri renkli üçgenimsi bölge). Ama Max altitude: 150 m sınırını koyarak uçuş yapmamızı sağlar. Ben de uçuş yaparken bu gri bölgeye denk geliyorum fakat dron hareket etmiyor. 150 metre sınırı olduğu halde hiç ilerlemiyor. Bir çözüm bulamadım, aranızda var mı benzer durum yaşayan?
2020-7-20
Use props
gohigh
lvl.2
Flight distance : 371896 ft
Turkey

djiuser_hFM94BGPUpus Posted at 7-4 14:02
Arkadaslar daha 1 aylik mavic minimiz hic bir kirimi yokken daha 4.ucusunda denize düstü cekim bitti kiyiya dönus yaparken birden kendini asagi dogru indirdi ve cakildi.bataryasi 40lardaydi hic bir uyari vermedi.simdi 3800 tlni hesabini kim nasil verecek(bu arada ilk defa drone ucurmuyoruz)basina gelen veya böyle anlamsiz inisler yasayan varmi sebebi nedi

Selamlar ben de MM kullanicisiyim benzer durum basima gelmemis olsa da kiyamet senaryolarini bol bol forumlarda arastirmistim almadan . Oncelikle ilk mesele su: Dronu Turkiye DJI ofisinden mi aldiniz? (Izmir ve Istanbul'da var sadece) Yoksa ithalatci firmadan mi aldiniz?

Yasadiginiz sorunun aynisini yasayan yabanci bir kullanicinin hikayesini okumustum bu forumda. Ucus logunu DJI'ya gondermisti ve DJI arastirdiktan sonra cihaz kusuru oldugunu belirtip yeni dron gondermisti ucretsiz olarak.

Umarim cozum bulursunuz

Herkesin bayrami mubarek olsun
2020-8-1
Use props
Advanced
You need to log in before you can reply Login | Register now

Credit Rules